Pravidla týmové soutěže

Týmy se mohou skládat z minimálně dvou a maximálně deseti závodníků. Poměr mužů a žen není stanoven. Tým musí být řádně zaregistrován 3 dny před startem prvního závodu série. Registrační poplatek za tým činí 1000,- Kč. Veškeré vybrané peníze budou použity jako prize money pro zatraktivnění týmové soutěže. Dohlašování závodníků do týmu je možné kdykoli během soutěže, ale vždy minimálně 24 hod před startem nového závodu. Takto nově přihlášeným závodníkům nebudou připočítány žádné body zpětně (př. Jan Novák jel první dva závody bez týmové příslušnosti a třetí závod jede za registrovaný tým Ski Geodezie, body pro tým připíše tedy až za třetí závod).

Více zde: https://www.silviniskirollclassics.com/pravidla/

 Dohlašování týmů mezi jednotlivými závody není možné. Také je zakázáno během sezóny přestupovat mezi týmy. Pro přihlašování do týmové soutěže použijte email boboloppet@centrum.cz. Zašleme Vám podrobné instrukce.
Závodníkům přihlášeným za tým se body dosažené v jednotlivých závodech počítají jak do individuálního pořadí, tak do týmové soutěže. Závodníci nemusí absolvovat všechny závody série.
 
V každém závodě mohou bodovat pouze tři muži a dvě ženy z týmu. Vítězem se stává tým s nejvyšším součtem bodů ze všech závodů série. V případě rovnosti bodů rozhoduje o pořadí nejlepší výsledek jednotlivých závodníků.
 
Pro započtení do celkového hodnocení týmů se alespoň dva závodníci z týmu musí zůčastnit finálového závodu - Silvini Skiroll cup Ještěd. Po tomto závodu proběhne vyhlášení celkových výsledků a rozdělení cen a prize money.

Sponzoři seriálu