Efisan Skiroll Classics 2021

Výzva pro všechny pořadatele závodů na kolečkových lyžích!!! V letošním roce představujeme novinku - zeštíhlený kalendář závodů seriálu Efisan Skiroll Classics (výběr nejlepších závodů loňského roku) s plným bodovým hodnocením (body pro prvních 50 v kategorii a 200 bodů pro vítěze) a Skiroll CUP (libovolný počet závodů od 1.6. do 16.10. 2021) s menším bodovým hodnocením (body pro prvních 15 bodů v kategorii a 50 bodů pro vítěze). Do seriálu Efisan Skiroll Classics se pak započítá každému závodníkovi maximálně 50 bodů ze Skiroll CUPU (je jedno, v kolika závodech je získá). Na konci roku proběhne hlasování a z toho vzejdou nejlepší závody do seriálu na příští rok. Pro bližší informace pro pořadatele, jak se stát součástí Skiroll CUPU, kontaktujte prosím ve vašem zájmu co nejdříve přímo Máru - m.pazdera@centrum.cz

EFISAN SKIROLL CLASSICS 2021 - uzavřený seriál

26.6. Rejštejn - Horská Kvilda - 12 km (výjezd)

27.6. Račí - Horská Kvilda - 23 km (rovina + výjezd)

3.7. Vsetín - Velké Karlovice - 30 km (rovina)

4.7. Karolinka - Kohůtka - 11 km (výjezd)

7.8. Hvězda - Praděd - 9 km (výjezd)

8.8. Kouty - Dlouhé Stráně - 15 km (výjezd)

21.8. Orlické Záhoří - Šerlich - 10 km (výjezd)

22.8. Skuhrov nad Bělou - Luisino údolí - 16 km (rovina + výjezd)

11.9. Špindlerův Mlýn - Špindlerovka - 10,5 km (výjezd)

12.9. Svoboda nad Úpou - Černá hora - 10,5 km (výjezd)

26.9. MČR - Janův Důl - Ještěd - 12 km (výjezd)

9.10. Grande finále - 50 km (Kristýna)

SKIROLL CUP 2021 - otevřená série závodů s návazností na Efisan Skiroll Classics

(aktualizováno 18.6.2021 - pro přidání závodu kontaktujte ředitele seriálu - volné termíny 1.6.-9.10.2021)

15.8. Jilemnický Vasák+10 - 100 km (zvlněný okruh, intervalový start)

20.8. Šedivínská 11 - Šedivín - 1,2 km (výjezd)

28.8. Mikulov - časovka - 20 km (rovina+výjezd, intervalový start)

29.8. Dolní Dunajovice - Klentnice - 25 km (rovina+výjezd)

4.9. Víchová - Dvoračky - 16,6 km (výjezd)

25.9. Jablonec nad Nisou - Břízky - 1,8 km (1 kolo intervalově)

O Efisan Skiroll Classics 2021

Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec - klasická technika - turisticky atraktivní oblast v České republice - znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. Závody jsou natěsnány do víkendových bloků za cílem poznání daného regionu České republiky pod heslem "za sportem jede celá rodina" a maximálního využití lokality pro závodění bez nutnosti dalšího velkého cestování. Začínáme poprvé na Šumavě, kdy se první den pojedou obávané Svojše a druhý den dlouhý pozvolný výjezd z Vltavice na Horskou Kvildu. Druhý víkend strávíme na Moravě ve Velkých Karlovicích, kde se pojede opravdový lauf na 30 km následovaný druhý den výjezdem na Kohůtku na hranici se Slovenskem. Následuje víkend v Jeseníkách výjezdem na horu Praděd a následující den překrásný výjezd na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Čtvrtý víkend prožijeme v Orlických horách dvěma závody s cílem na Šerlichu. Další dostavení je v Krkonoších výjezdem na Špindlerovku ze Špindlu a druhý den nás čeká nejprudší stoupání celého seriálu při stoupání na Černou horu ze Svobody nad Úpou. Do okolí Liberce zamíříme na tradiční MČR při výjezdu z Janova Dolu na Ještěd a samotné finále obstará nový závod na 50 km v okolí Liberce, kde proběhne slavnostní vyhlášení a závěrečná afterpaarty.
 
V seriálu se závodí v kategoriích jednotlivců (muži, ženy, junioři a juniorky do 23 let, veteráni a veteránky nad 50 let) a týmů. Do celkového hodnocení se počítájí všechny závody a celkové pořadí závodníků je určeno součtem dosažených bodů z jednotlivých závodů.  Pro započtení do pořadí seriálu závodník nemusí absolvovat všechny závody. Více se dozvíte v sekcích pravidla a týmy. Každý, kdo zvládne objet všechny závody, získá titul Skiroll Master a s ním i slevu 50% na závod BoBoloppet - 90 km na běžkách a startovné na 2 vybrané závody v roce 2021.

Pro celkové vítěze v kategoriích jsou připraveny věcné ceny od partnerů a price money v celkové hodnotě 60 tisíc korun. Ty si rozdělí vždy 5 nejlepších mužů, 3 nejlepší ženy, juniorky, junioři, veteráni, veteránky a 5 nejlepších týmů.
 
Stejně jako loni se snažíme otevřít prostor pro více závodů, tzv. Skiroll CUP, kdy závody sice napatří přímo do seriálu Efisan Skiroll Classics, ale dají se na nich vyjet pomocné body do seriálu a těchto závodů může být nekonečně mnoho. Maximální počet připsaných bodů do seriálu je 50 a je jedno, v kolika závodech si je závodník vyjede. Tyto závody se musejí konat v termínu 1.6. až 9.10.2021 a pro přidání závodu prosím kontaktujte pořadatele seriálu.
 
Budeme se na vás těšit a doufáme, že se na každém ze závodů potkáme ve velkém počtu. 

Sponzoři seriálu