EDS Skiroll Classics má za sebou druhou zastávku ve Velkých Karlovicích

O víkendu se sešla naše běžkařská špička v Javorníkách ve Velkých Karlovicích, kde se odehrálo druhé kolo největšího domácího seriálu na kolečkových lyžích eD system Silvini (EDS) Skiroll Classics. Tato tradiční lyžařská velmi pohostiná a přátelská destinace hostila závody na kolečkových lyžích již poosmé a i díky letitým zkušenostem s pořádáním Karlovské 50, se závody více než vydařily. Celý víkend provázela pohodová sportovní atmosféra, které napomohlo i zázemí závodu u Pepiše.

V sobotu se jel hlavní a již velmi tradiční závod ze Vsetína do Velkých Karlovic na 30 km proti proudu Vsetínské Bečvy, který byl druhým závodem EDS Skiroll Classics. Hned od startu se jelo tvrdé tempo v celém startovním poli, ze kterého se zhruba po 5 kilometrech odpoutal Stanislav Řezáč a zcela osamocen si dojel pro své již 21. vítězství v tomto seriálu ve velmi dobrém čase 1:07:14 na kolečkách číslo 3 (všichni v kategorii ELITE). Největším vyzvyvatelem mu byl Václav Sedláček, který dojel druhý, následován závodníkem z Polska Kacperem Antolcem. V ženách jasně vyhrála Tereza Hujerová (16. celkově) před účastnicí OH v Pekingu Magdalenou Kobielusz z Polska a Terezou Tůmovou. V kategorii OPEN (nejednotné kolečkové lyže) byl nejrychlejší Jan Matouš Gaja a Ewa Jablonska.Večer po vyhlášení samozřejmě nechyběla vyhlášená hostina s tatarákem!

V neděli pak na závodníky čekal pouze Skiroll CUP z Karolínky nahoru na hranici se Slovenskem na Kohútku, což je v posledních 3 km hodně tvrdý kopec s místy až 19% rampami. Na start se tentokráte postavili i biatlonový reprezentanti Jonáš Mareček a Jakub Štvrtecký, kteří se večer vrátili ze soustředění. A právě druhý jmenovaný Kuba Štvrtecký držel krok se Standou Řezáčem a v posledním kilometru mu dokonce dokázal odjet a zaslouženě tak bral první místo, třetí dojel v sobotu druhý Vašek Sedláček. V ženách byla tentokráte nejrychlejší Polka Magdalena Kobielusz před Terkou Huejerovou a Terkou Tůmovou.

V mužské kategorii vede po prvních dvou závodech s 430 body Stanislav Řezáč, mezi ženami oblékne příště žlutý dres Tereza Hujerová (420 b.). Juniorskou kategorii vede Matěj Horniak a Adéla Nováková spolu s Magdalenou Kobielusz. Veteránskou soutěž ovládá Lajos Mile z Maďarska a Jára Votočková, v týmové soutěži zatím vede eD system Silvini team.

Seriál bude pokračovat v Jeseníkách, kde se v neděli 7.8. pojede poprvé krásný lauf na 40 km (2x 20 km) v okolí Rýmařova s názvem Rýmařov ski maraton, pro kategorii open je připraveno jedno kolo o délce 21 km.

Výsledky: sobota - VSETÍN-VELKÉ KARLOVICE - neděle - KAROLINKA-KOHŮTKA, dorost sobota a dorost