EDS Skiroll Classics ovládli na Šerlichu favorité

V sobotu 19. srpna se v Orlických horách uskutečnil 12. ročník Nordic výjezdu na Šerlich na 10 km z Orlického Záhoří na kolečkových lyžích v rámci seriálu EDS Skiroll Classics - našeho největšího seriálu na kolečkových lyžích. Tento závod je nejstarším závodem v seriálu a ještě ani jednou nechyběl na listině vybraných závodů.

Start spolu se zázemím byl umístěn Orlického Záhoří na hraniční přechod do Polska. Podobně jako v Rýmařově se na startu sešla velká konkurence a mohl se tak odehrát velmi kvalitní závod, který ovládl náš reprezentant Adam Fellner, který porazil vítěze veteránské kategorie Standu Řezáče o necelých 40 vteřin, třetí Michal Skowron z Polska ztratil další půl minuty. V ženách dominovala stejně jako loni Sandra Schützová, která porazila juniorku Elišku Šibravovou a vedoucí závodnici Terezu Hujerovou. Nejrychlejším juniorem byl Jakub Strouhal, veteránkou Jára Votočková.

Celkově nadále veze žlutý dres EDS Michal Vank s náskokem 145 bodů na Adama Fellnera a Standu Řezáče. V ženách letos jasně kraluje Tereza Hujerová s náskokem 155 bodů na Járu Votočkovou, třetí je Kačka Sedláčková. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze Jakub Strouhal a Kateřina Švancarová, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze populární Láďa Knápek a Jára Votočková, týmovou soutěž průběžně vede Sun sport Team z Brna.

Seriál zavítá již tuto sobotu a neděli 26-27.8. na malebnou Pálavu, kde se pojede tradiční časovka jednotlivců na 20 km a druhý den krásný okruh přes Věstonice, Pavlov a Mikulov s cílem v Klentnici o délce 25 km - jedná se o závody Skiroll CUP. Další hlavní závod EDS Skiroll Classics nás pak čeká až 10.9. při 14,5 km dlouhém výjezdu na Friesovy boudy z Vrchlabí v Krkonoších.

Výsledky: Výjezd na Šerlich

Fotogalerie: Šerlich