EDS Skiroll Classics si v Krkonoších podmanilo dravé mládí

Tento víkend se seriál EDS Skiroll Classics přestěhoval do našeho nejvyššího pohoří, tedy do Krkonoš, kde byly v plánu hned dva závody a oba svým převýšením patřily mezi to nejtěžší, co lze v ČR uspořádat. Krakonoš se nad námi oproti původním předpovědím slitoval a tak se oba dva závody obešly bez deště za příjmeného podzimního počasí a díky zkušenému pořadatelskému týmu Lukáše Havla a Josky Vejnara si mohli všichni užít krásné a pohodové dva závody.

V sobotu se nejprve jel poslední závod Skiroll CUPu z Víchové přes Roudnici a Rezek až na horu do sedla pod Dvoračky, což bylo 16,5 km se 730 nastoupanými metry. Krásná, dlouhá a těžká trať, na kterou se nakonec vydalo přes 40 závodníků. Nerychlejší byl junior Kryštof Horník, který trať zvládl za 1:02:33 před také ještě juniorem Jakubem Strouhalem a Petrem Knopem. V ženách byly první tři také juniorky, kdy vyhrála Anna Strouhalová před Kačkou Švancarovou a Evičkou Kulhánkovou. Ve veteránech jel nejrychleji Martin Rejzek.

Neděle nám přinesla dlouho očekávanou novinku seriálu, také velmi krásnou a náročnou trať z centra Vrchlabí přes Strážné až nahoru na Friesovy boudy, což bylo 14,5 km s převýšením 750 metrů. Nejmladším vítězem jednotlivého závodu seriálu EDS Skiroll Classics se stal junior Kryštov Horník ročník narození 2003 (nejstarší je Standa Řezáč r.č. 1973), který stanovil rekord trati na 59:58. Druhý dojel Michal Vank a třetí Zdeněk Melša. V ženách zvítězila také historicky nejmladší závodnice Eliška Šibravová (r.č. 2002) v čase 1:07:59 před Annou Strouhalovou a Terezou Hujerovou. Veteránskou kategorii ovládl Martin Rejzek před Pepou Vejnarem a Martinem Vaňousem.

Celkově veze nově žlutý dres EDS (eD system Silvini) Michal Vank s náskokem 90 bodů na Standu Řezáče a Míru Trnavského. V ženách znovu vede Tereza Hujerová s náskokem 10 bodů na veteránku Járu Votočkovou, třetí je juniorka Anna Strouhalová. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze Jakub Strouhal a poprvé v kariéře jeho sestra Anna Strouhalová, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze legendární Láďa Knápek a Jára Votočková, týmovou soutěž průběžně nadále vede tým Šerlich 8.30.

Seriál letos čekají už pouze poslední dva závody, nejdříve 25.9. další premiérový závod z Jablonce nad Nisou nahoru přes Janov a Bedřichov až na Královku, který je sice pouze 9 km dlouhý, ale za to je to to krásný a tradiční lyžařský kopec, navíc se jede jako mistrovství ČR. Dalších 14 dní později vyvrcholí celý seriál 8.10. historicky prvním challengerem Ski Classics v ČR v rámci mezinárovního MČR na kolečkových lyžích na dlouhé trati na Lipnolopetu na 55 km, kde je připravena i trasa 22 km a 9 km, navíc den před se pojede ve Frymburku mětský sprint na 1 km.

Výsledky: Výjezd na Dvoračky - Výjezd na Friesovy boudy

Fotogalerie: Mára + Pepa + Lukáš