Seriál Efisan Skiroll Classics pokračoval tento víkend ve Velkých Karlovicíh

O víkendu se v Javorníkách odehrál další díl domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. V sobotu byl na plánu přejezd ze Vsetína do Velkých Karlovic s převážně rovinatým profilem a v neděli pak kratší, ale o to náročnější výjezd na Kohútku s převýšením více než 400m. Ve velice kvalitní mezinárodní konkurenci se prosadili čeští lyžaři, ale i biatlonisté.

Úvodní závod se jel odpoledne na cyklostezce ze Vsetína, která mírně stoupá o 150 výškových metrů na délce 26 km. Na start se postavilo 66 závodníků a jelikož před startem lehce pršelo, tak byla trať vlhká a bylo jasné, že to dnes závodníci nebudou mít zadarmo. Hned po startu se závod rozdělil do skupin a následně spolu skupiny nějakou dobu spolupracovali, ale přesto se Kimovi Žalčíkovi (Fenix Ski Team Jeseník) podařilo z čelní skupiny odpárat a dojel si tak solo pro vítězství. Za ním ho neúspěšně loňský vítěz Mikuláš Karlík (Česká biatlonová reprezentace), který si tak dojel pro místo druhé a na třetím místě s přehledem dojel domácí Jakub Štvrtecký (také Česká biatlonová reprezentace). V ženském závodě jasně dominovala Tereza Hujerová (XCsport.cz svenor team) s více než 2 a půl minutovým náskokem, která se zároveň díky tomuto výsledku oblékla do žlutého trikotu. O druhé místo svedly souboj Jolanta Byrtus (Fenix Ski Team Jeseník) a Anna Sixtová (Vltava Fund Ski Team). Jolanta nakonec tempo Anny Sixtové nezvládla, a tak do cíle Anna přijela osamocena na pro druhé místo. Byrtus skončila na místě třetím.

Druhý závod se jel v neděli ráno na trati z Karolinky nahoru na Kohútku. Trať měřila 11 kilometrů a převýšení dosahovalo poctivých 425 metrů. Místy až 19% prudké stoupání zvládl nejrychleji opět Kim Žalčík stylem start-cíl. Žalčík se utrhl skupině již před začátkem stoupání a celý závod si udržoval pohodlný náskok přibližně 30 sekund a s tímto náskokem dojel i do cíle. Pro druhé místo si dojel Michal Vank (Sun Sport Team) a na třetím místě dojížděl Jakub Augsten (Klub lyžování při SG Jablonec). V ženské kategorii dnes největší formu měla Jolanta Byrtus, která si dojela pro první místo před Terezou Hujerovou. Na třetím místě necelou minutu po Hujerové dojížděla Lenka Blažková (Silvini Madshus Team).

V mužské kategorii vede po čtyřech závodech se ziskem 645 bodů Michal Vank, mezi ženami Tereza Hujerová (720 b.), která společně s trikotem pro nejlepší ženu drží i trikot pro nejlepší juniorku. Juniorskou kategorii mužů do 23. let vede Vojtěch Brynda (Silvini Madshus Team). Veteránskou soutěž zatím ovládá Robin Teplý (Rob) s Josefem Vejnarem (JOVE ROLSKI VYSOKÉ). V týmové soutěž vede Sun Sport team před Silvini Madshus team, třetí je XCsport.cz svenor team.

Seriál bude pokračovat až začátkem srpna výjezdem na Praděd a my se budeme moc těšit na vaši účast.