EDS Skiroll Cup měl předposlední závod v Českém Švýcarsku

České Švýcarsko je tajemný kout plný pískovcových roklí, skal, vyhlídek, ale také požárů a turisticky známých míst, zkrátka náš nejmladší národní park, který byl doposud kolečkovými lyžemi nepolíbený. Až do první říjnové neděle, kdy se jel závod na 10 km ve zvlněném terénu z Jetřichovic přes Vysokou Lípu až na Tokáň. Nejrychlejší ze všech byl Tomáš Weber, který trať proletěl za 31 minut a 46 vteřin, druhý byl Wojciech Smykowski z Polska, stejně jako třetí Mieczyslaw Skowron. V ženách byla nejrychlejší jejich krajanka Monika Judka před Eliškou Huejrovou.

Poslední závod Skiroll CUPu se uskuteční už tento pátek ve Frymburku v novém formátu této soutěže - městský sprint, kdy se nejdříve jede kvalifikace a pak finále na 1 km. Na to naváže v sobotu závod roku Energamo Lipnolopet na 55 km (ale i 9 a 22 km), který bude mít hvězdné obsazení, velkou mezinárocní účast i histroricky první přímý přenos některého z našich závodů do celého světa.

Výsledky: České Švýcarsko

Fotky ze závodu: fotogalerie