EDS Skiroll CUP měl druhý závod na Vysočině

Letos podruhé jsme do seriálu zařadili noční závod s čelovkami na Vysočině spolu se seriálem RvyTo! Na závodníky čekal premiérově 2x 17,5 km (35 km) dlouhý úsek na cyklostezce Přibyslav - Sázava - Pribyslav. A nejelo se rozhodně pomalu, neboť v tomto závodě mohl jet každý na čem chtěl, což bylo rázem vidět na rychlostních průměrech, které byly výrazně vyšší, než je tomu v zimě nebo na jiných závodech! Některým závodníkům to dokonce jelo natolik, že byli schopni jezdit po rovině ve vajíčku. Vítěz Michal Vank proletěl trať v čase 1:22:30 a v těsném finiši porazil juniora Petra Kolaju a Františka Molvu. Všichni si pochavlovali přátelskou atmosféru i zajímavou změnu v podobě jízdy v noci s čelovkami a bylo zajímavé sledovat různé varianty upevnění čelovek. Tento závod má svoji velkou budoucnost. V ženách neměla konkurenci Kačka Sedláčková, která porazila Veroniku Floriánovou a Járu Votočkovou, ve vetránech vyhrál Láďa Knápek před Pavlem Kupčíkem a Liborem Davidem.

V celkovém pořadí si Michal Vank navýšil svůj náskok před pronásledovateli, v ženách se na druhé místo posunula Kačka Sedláčková, v juniorech skočil na druhé místo Petr Kolaja a ve veteránkách se dokonce převlékal zelený Skiservis Mára dres, který příště poveze Jára Votočková. Uvidíme, co se bude dít příští víkend na Šerlichu, kde se do seriálu počítá pouze sobotní výjezd na Šerlich na 10 km.

Výsledky: Noční Přibyslav

Fotky ze závodu: fotogalerie