EDS Skiroll Classics vyhráli v Orlických horách favorité

V sobotu 20. srpna se v Orlických horách uskutečnil 11. ročník Nordic výjezdu na Šerlich na 10 km z Orlického Záhoří na kolečkových lyžích v rámci seriálu EDS Skiroll Classics - našeho největšího seriálu na kolečkových lyžích. Tento závod je nejstarším závodem v seriálu a ještě ani jednou nechyběl na listině vybraných závodů. Ač nás celý týden strašili strašným počasím, tak nakonec deštivo nebylo a závod se tak jel za příjemných podmínek.

Start spolu se zázemím byl umístěn Orlického Záhoří na hraniční přechod do Polska. Letos má výbornou formu stále profesioál Standa Řezáč a právem vozí žlutý dres pro nejlepšího závodníka. Ač se ho snažili prohánět mladí kluci, tak nedostali šanci a Standa tak vyhrál svůj již 22. závod v rámci seiálu EDS Skiroll Classics (rekord drží Katka Smutná se 30 výhrami). Nejblíže mu byl závodník z Polska Michal Skowron, který zaostal o téměř 40 vteřin, třetí Mike Ophof byl zpět o dalších 40 vteřin. V ženách byla na startu také pouze jedna profesionálka - Sandra Schützová, pro kterou bylo vítězství téměř povinností. Druhá žena v celkovém pořadí byla Polka Magdalen Andrzejewska se ztrátou více než 8 minut, třetí pak dojela veteránka Jára Votočková, která tak oblékla žlutý dres. Veteránská kategorie byla tradičně silně obsazena a zvítězil překvapivě Martin Vaňous před Lajosem Mile a Láďou Knápkem. V kategorii Open na libovolných kolečkových lyžích byl nejrychlejší

Celkově nadále veze žlutý dres EDS (eD system Silvini) Stanislav Řezáč s náskokem 85 bodů na Míru Trnavského, dalších 5 bodů zpět je Michal Vank. V ženách poprvé v historii vede veteránka Jára Votočková s náskokem 15 bodů na Terezu Hujerovou, třetí je juniorka Anna Strouhalová. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze Jakub Strouhal a poprvé v kariéře Eva Kulhánková, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze závodník z Maďarska Lajos Mile, týmovou soutěž průběžně vede také poprvé v histori tým Šerlich 8.30.

Seriál zavítá již tuto sobotu a neděli 27-28.8. na malebnou Pálavu, kde se pojede tradiční časovka jednotlivců na 20 km a druhý den krásný okruh přes Věstonice, Pavlov a Mikulov s cílem v Klentnici o délce 25 km - jedná se o závody Skiroll CUP. Další hlavní závod EDS Skiroll Classics nás pak čeká až 11.9. při 14,5 km dlouhém výjezdu na Friesovy boudy z Vrchlabí v Krkonoších.

Výsledky: Výjezd na Šerlich - kategorie ELITE, kategorie OPEN

Fotogalerie: Šerlich