EDS Skiroll Classics a CUP pokračovali o víkendu v Krkonoších

Tento víkend se seriál EDS Skiroll Classics přestěhoval do našeho nejvyššího pohoří, tedy do Krkonoš, kde byly v plánu hned dva závody a oba svým převýšením patřily mezi to nejtěžší, co lze v ČR uspořádat. Krakonoš zařídil neuvěřitelné počasí, kdy bylo celý víkend modro, teplo, super výhledy a díky zkušenému pořadatelskému týmu Lukáše Havla a Josky Vejnara si mohli všichni užít krásné a pohodové dva závody.

V sobotu se nejprve jel další závod Skiroll CUPu z Víchové přes Roudnici a Rezek až na horu do sedla pod Dvoračky, což bylo 16 km se 730 nastoupanými metry. Krásná, dlouhá a těžká trať, na kterou se nakonec vydalo 21 závodníků. Nerychlejší byl junior Jakub Strouhal, který trať zvládl za 59:40 před Adamem Matoušem a Wojciechem Smykowskim. V ženách vyhrála Monika Judka před Míšou Hákovou a Veronikou Floriánovou. Ve veteránech jel nejrychleji Milan Jelínek.

Neděle nám přinesla nejtěžší závod seriálu, také velmi krásnou a náročnou trať z centra Vrchlabí přes Strážné až nahoru na Friesovy boudy, což bylo 14,5 km s převýšením 750 metrů. Vítězem se stal junior Jakub Strouhal, který doslova vyletěl nahoru za 51:39, ale je pravda, že měřený úsek byl kvůli rekonstrukci silnice lehce zkrácen. Druhý dojel také junior Martin Svoboda před vedoucím závodníkem celého seriálu Michalem Vankem. V ženách zvítězila zkušená Sandra Schützová v čase 58:24 před Kájou Grohovou a Zuzanou Kocumovou. Nejrychlejší juniorkou byla Anna Strouhalová. Veteránskou kategorii ovládl Imre Tagscherer před Otta Steffen a Robinem Teplým. Veteránkám kralovala Jára Votočková.

Celkově veze nadále žlutý dres EDS Michal Vank s obřím náskokem 135 bodů na juniora Jakuba Strouhala a Pavla Janečka. V ženách také neohroženě vede Tereza Hujerová s náskokem 165 bodů na veteránku Járu Votočkovou, třetí je Sandra Schützová. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze Jakub Strouhal s náskokem 270 bodů před Kryštofem Horníkem a Kateřina Švancarová s náskokem 40 bodů před Annou Strouhalovou, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze legendární Láďa Knápek s náskokem 60 bodů před Milanem Jelínkem a Jára Votočková s náskokem 70 bodů na Veroniku Floriánovou, týmovou soutěž průběžně vede tým eD system Silvini o 10 bodů před Sun sport Team a dalších 20 bodů je zpět Šerlich 8.30.

Seriál letos čekají už pouze poslední dva velké závody, nejdříve 23.9. další premiérový závod Hamrskiroll, který se jede v oblasti bývalého vojenského prostoru Ralsko na 35 km, pro mladší je připravena trať 12 km. Za dalších 14 dní později vyvrcholí celý seriál 7.10. Challengerem Ski Classics v ČR v rámci mezinárovního MČR na kolečkových lyžích na dlouhé trati na Lipnolopetu na 55 km, kde je připravena i trasa 22 km a 9 km. To vše doplní dva malé závody Skiroll CUPu, kdy nás 1.10. čeká premiéra na závodech v Českém Švýcarsku na 10 km, druhým je novinka ve Frymburku 6.10. v podobě večerního městského sprintu na 1 km (kvalifikace, finále).

Výsledky: sobota - Dvoračky - neděle - Friesovky

Fotogalerie: Krkonoše