Efisan Skiroll (c)up Ještěd – výjezd do nebe - MČR 2021

9. ročník - 26.09. 2021

Pořadatel: Silvini Madshus team, DUKLA Liberec a SLČR: Závod se jede zároveň jako součást Mistrovství České republiky (jedná se o jeden společný závod).

Ředitel závodu: Marek Pazderský

Start: 13:15 Janův Důl - všechny kategorie najednou, řazení na startu do tří výkonostních vln - Elite - 15 můžů a 5 žen dle výběru pořadatele, 1. vlna - závodníci startující v rámci MČR a závodníci dle výběru pořadatele a předchozích výsledků v seriálu Efisan Skiroll Classics, 2. vlna - ostatní závodníci!!! Vstup do startovního koridoru bude možný pouze z levé strany (od parkoviště) po odprezentování závodníka u vstupní brány bez možnosti opuštění startovního koridoru a to v 13:00!!! Do té doby nesmí být nikdo ve startovním koridoru!!!

Cíl: Ještěd – konec asfaltu - do 14:30 - limit závodu!!! Na výpřeži 14:00, na Ještědce 14:15!!!

Délka závodu: 12km s převýšením 610 m - všechny kategorie od startu v Janově Dole do Rozstání, přes Hrodky, dále na Výpřež, nahoře na Výpřeži doprava a přes Ještědku nahoru na Ještěd. Závodíme od startu až na Výpřež na uzavřené komunikaci pouze pro nás, z Výpřeže až na Ještěd jedeme za omezeného provozu, takže je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu - jet vpravo!!! Z Ještědky na Ještěd je trasa uzavřena pro veškerý provoz. Levá část silnice musí zůstat volná pro průjezd zástupců médií, lékařského personálu, pořadatelů a dvou vozidel s náhradními holemi (jedno jede s prvními muži, druhé s prvními ženami). Dorost jede stejnou trať jako dospělí.

Mapa závodu: Ještěd

Přihlášení: on-line přes tento FORMULÁŘ ZÁVODU (najdete v dolní části této stránky) do středy 22.09.2021, potom na místě (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)

Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 3 dnů od registrace na webu (nejpozději 22.09.2021), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce - př. Jan Novák - Ještěd), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

Startovné: do 31.08. - 500 Kč - do 30.09. - 600 Kč - na startu - 800 Kč, dorost 200 Kč!!!

Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech kategorií dohromady)

Výdej startovních čísel: od 11:15 do 12:45 v místě startu v Janově dole. Každý závodník dostane na startu pytel na věci označený číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu. V případě špatného počasí je možné se převléknout v cíli v krytém prstenci okolo restaurace hotelu Ještěd. !!!Ne uvnitř v prostoru hotelu, sem je vstup povolen pouze po převlečení za účelem návštěvy restaurace.

Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm tvrdosti 2 nebo 3, tvrdost koleček 1 je zakázán!!!) - dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky, junioři do 23 let, juniorky do 23 let, muži celkově, ženy celkově, vetráni nad 50 let, veteránky nad 50 let, veteráni nad 60 let, veteráni nad 70 let
 
Vyhlášení výsledků: po skončení závodu, nejpozději 15:30 na parkovišti Ještědka. Nejdříve se  vyhlašuje hlavní závod - dorost, junioři, dospělí, veteráni.
 
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se na trati pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba. Je zakázána jakákoli manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele při prezentaci, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení kohokoli znamená okamžitou diskvalifikaci!!! Pořadatel vydá zapůjčené kolečkové lyže 30 min před startem a má právo určit, kdo je na nich povinnen závod absolvovat. Platí pravidla celého seriálu: Efisan Skiroll Classics
 
Auta na trati: nově zavádíme nulovou toleranci k autům po trati. Během závodu se po silnici smějí pohybovat pouze auta pořadatele, rozhodčích a médií nebo záchraných složek. Všechna tato auta budou označena specielní nálepkou na předním skle (přidělí osobně ředitel závodu Mára). Auto, které se bude pohybovat po trati, bude zastaveno a všichni závodníci z jeho klubu (týmu, komunity apod) budou diskvalifikováni!!! Pokud chcete závod sledovat, využijte kola, pokud nestíháte, tak elektrokola. Díky.
 
Občerstvení: iontový nápoj na Výpřeži, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka.
 

Ceny: první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků. V hlavních kategoriích jsou připraveny prize money v hodnotě 10.000 Kč. Vítězové kategorií juniorů a dospělých získávají titul MČR

Zázemí: parkování na startu v obci Janův Důl přímo na startu a pak u tenisových kurtů. Na kraji podél silnice je chodník a parkování je zakázáno!!! 1 km před cílem na  parkovišti Ještědka (100 Kč/den), na úsek posledního kilometru nebudou vpuštěna žádná vozidla, z prostoru startu pojede nahoru 5 min před startem (13:10) vozidlo s věcmi na převlečení, z cíle musí jít každý na Ještědku pěšky, převoz na start až po vyhlášení výsledků za cenu 50 Kč/os z Ještědky. Za posledním závodníkem pojede sběrný vůz. Každý závodník dostane na startu pytel na věci označený číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu. V případě špatného počasí je možné se převléknout v cíli v krytém prstenci okolo restaurace hotelu Ještěd. Zákaz převlékání v prostoru recepce, hotelu a restaurace Ještěd!!!

Efisan Skiroll Classics 2021: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money v hodnotě 80.000 Kč. Více na stránkách seriálu Efisan Skiroll Classics
 
Trénink: pořádající Silvini Madshus team pořádá řadu soustředění a kurzů techniky na kolečkových lyžích, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink. Více zde: https://www.silvinimadshusteam.com/kalendar-akci/
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem  na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.
 
Trička: kup si jako památku ofiko tričko se seznamem závodů a obrázkem lyžaře - Merchator
 
Rekord trati: muži - 2018 - Jan Šrail - 39:07 (Sporten medium) / ženy - 2019 - Kateřina Razýmová - 45:51 (Swenor 2)

Startovní listina: Ještěd 2021
 

Výsledky:

                  


Tato ace vznikla za podpory Libereckého kraje.4

 

   

Anketa

Kdo letos vyhraje?

Petr Knop (28)
Jan Šrail (30)

Celkový počet hlasů: 3049