Silvini skiroll (c)up Ještěd – výjezd do nebe

6. ročník - 30.9. 2018

Pořadatel: Silvini Madshus team (https://silvinimadshusteam.com)

SLČR: Závod se jede zároveň jako součást Mistrovství České republiky.

Start: 13:15 Janův Důl - všechny kategorie najednou, řazení na startu do tří výkonostních vln -Elite - 15 můžů a 5 žen dle výběru pořadatele, 1. vlna - závodníci startující v rámci MČR a závodníci dle výběru pořadatele a předchozích výsledků v seriálu Efisan Skiroll Classics, 2. vlna - ostatní závodníci !!! vstup do startovního koridoru bude možný pouze z levé strany (od parkoviště) po odprezentování závodníka u vstupní brány bez možnosti opuštění startovního koridoru a to v 13:05 po projetí autobusu ve směru od Ještědu!!!

Rychlostní prémie: cca. na 4,5 km u restaurace Horka je prémie pro prvního muže a první ženu bez rozdílů kategorií

Cíl: Ještěd – konec asfaltu - do 14:45 - limit závodu

Délka závodu: 12km - všechny kategorie od startu v Janově Dole do Rozstání, přes Hrodky, zde je rychlostní prémie na metě 4,5 km u Penzionu Horka dále na Výpřež, nahoře na Výpřeži doprava a přes Ještědku nahoru na Ještěd. Závodíme od startu až na Výpřež na uzavřené komunikaci pouze pro nás, z Výpřeže až na Ještěd jedeme za omezeného provozu, takže je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu - jet vpravo!!! Z Ještědky na Ještěd je trasa uzavřena pro veškerý provoz. Levá část silnice musí zůstat volná pro průjezd zástupců médií, lékařského personálu, pořadatelů a dvou vozidel s náhradními holemi (jedno jede s prvními muži, druhé s prvními ženami).

Přihlášení: on-line přes formulář závodu (najdete v dolní části této stránky) do 25.09.2018, potom na místě (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)

Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 10 dnů od registrace na webu (nejpozději 25.09.2018), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 10 dnů od registrace na webu (nejpozději 26.09.2017), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

Více zde: https://www.silviniskirollclassics.com/zavody/kristyna/

Startovné: do 31.08. - 200 Kč - do 25.09. - 300 Kč - na startu - 400 Kč.

Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech kategorií dohromady)

Výdej startovních čísel: od 11:30 do 12:45 v místě startu v Janově dole. Každý závodník dostane na startu pytel na věci označený číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu. V případě špatného počasí je možné se převléknout v cíli v krytém prstenci okolo restaurace hotelu Ještěd.

Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm tvrdosti 2 nebo 3, tvrdost koleček 1 je zakázán!!!) - dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky, muži, ženy, vetráni nad 50 let
 
Vyhlášení výsledků: po skončení závodu, nejpozději 15:30 na parkovišti Ještědka. Nejdříve se  vyhlašuje hlavní závod - dorost, junioři, dospělí, veteráni. Následuje vyhlášení celého seriálu Efisan Skiroll Classics, kde vyhlašujeme prvních 5 mužů, první 3 ženy a týmovou soutěž.
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se na trati pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba. Je zakázána jakákoli manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele při prezentaci, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení kohokoli znamená okamžitou diskvalifikaci!!! Pořadatel vydá zapůjčené kolečkové lyže 30 min před startem a má právo určit, kdo je na nich povinnen závod absolvovat.
 
Občerstvení: iontový nápoj na Výpřeži, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka.
 

Ceny: první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů, zároveň cenu obdrží první, kdo projede  rychlostní prémií na metě 4,5 km. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků. První muž a první žena v cíli obdrží poukaz na ubytování v Pytloun Grand Hotel Imperial.

Zázemí: parkování na startu v obci Janův Důl přímo na startu a na kraji podél silnice směrem ke  křižovatce na Osečnou (pozor, musí projet autobus a záchraná služba), 1 km před cílem na  parkovišti Ještědka (100 Kč/den), na úsek posledního kilometru nebudou vpuštěna žádná vozidla, z prostoru startu pojede nahoru 5 min před startem (13:10) vozidlo s věcmi na převlečení, z cíle musí jít každý na Ještědku pěšky, převoz na start až po vyhlášení výsledků za cenu 50 Kč/os z Ještědky. Za posledním závodníkem pojede sběrný vůz. Každý závodník dostane na startu pytel na věci označený číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu. V případě špatného počasí je možné se převléknout v cíli v krytém prstenci okolo restaurace hotelu Ještěd.

Efisan Skiroll Classics 2018: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money. Více na stránkách seriálu Efisan Skiroll Classics
 
Trénink:     pořádající Silvini Madshus team pořádá týden před závodem Soustředění a kurz techniky na kolečkových lyžích v Hamru na Jezeře, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink. Více zde: https://www.silvinimadshusteam.com/news/koleckove-lyze-osecna1/
 
Afterpaarty: pro všechny pořadatele, dobrovolníky a závodníky pořádáme v Jablonci nad Nisou od 18:00 v restauraci Pizza Speed tzv dotočnou (jako každý rok), tak se nebojte a doražte
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem  na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.

Startovní listina:
Výsledky: Ještěd 2014

                  Ještěd 2015
                  Ještěd 2016

 

Videoreportáž 2016 - celý závod - z dronu

 

ON-LINE PŘIHLAŠOVÁNÍ BYLO UKONČENO, PROSÍM JIŽ NEVYPLŇUJTE FORMULÁŘ, BUDE AUTOMATICKY SMAZÁN!!! MŮŽETE SE PŘIHLÁSIT JEŠTĚ NA MÍSTĚ STARTU V NEDĚLI 1.11. U PREZENTACE OD 11:30 DO 12:30 V JANOVĚ DOLE. STARTOVNÉ JE V TAKOVÉM PŘÍPADĚ 400 Kč.

Přihlášení na Ještěd

On-line přihlašování je pouze do úterý 26.9., pak je možné se přihlásit ještě na místě startu. Pro hromadné přihlášky nad 5 závodníků nás kontaktujte e-mailem na info@silvinimadshusteam.com