Skiroll (c)up Ještěd – výjezd do nebe - MČR 2020

8. ročník - 4.10. 2020

Pořadatel: Silvini Madshus team, DUKLA Liberec a SLČR: Závod se jede zároveň jako součást Mistrovství České republiky (jedná se o jeden společný závod).

Ředitel závodu: Marek Pazderský

Start: 13:15 Janův Důl - všechny kategorie najednou, řazení na startu do tří výkonostních vln - Elite - 15 můžů a 5 žen dle výběru pořadatele, 1. vlna - závodníci startující v rámci MČR a závodníci dle výběru pořadatele a předchozích výsledků v seriálu Efisan Skiroll Classics, 2. vlna - ostatní závodníci!!! Vstup do startovního koridoru bude možný pouze z levé strany (od parkoviště) po odprezentování závodníka u vstupní brány bez možnosti opuštění startovního koridoru a to v 13:00!!! Do té doby nesmí být nikdo ve startovním koridoru!!!

Cíl: Ještěd – konec asfaltu - do 14:30 - limit závodu!!! Na výpřeži 14:00, na Ještědce 14:15!!!

Délka závodu: 12km s převýšením 610 m - všechny kategorie od startu v Janově Dole do Rozstání, přes Hrodky, dále na Výpřež, nahoře na Výpřeži doprava a přes Ještědku nahoru na Ještěd. Závodíme od startu až na Výpřež na uzavřené komunikaci pouze pro nás, z Výpřeže až na Ještěd jedeme za omezeného provozu, takže je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu - jet vpravo!!! Z Ještědky na Ještěd je trasa uzavřena pro veškerý provoz. Levá část silnice musí zůstat volná pro průjezd zástupců médií, lékařského personálu, pořadatelů a dvou vozidel s náhradními holemi (jedno jede s prvními muži, druhé s prvními ženami).

Mapa závodu: Ještěd

Přihlášení: on-line přes tento FORMULÁŘ ZÁVODU (najdete v dolní části této stránky) do úterý  30.09.2020, potom na místě (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)

Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 3 dnů od registrace na webu (nejpozději 30.09.2020), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce - př. Jan Novák - Ještěd), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

Startovné: do 31.08. - 400 Kč - do 30.09. - 500 Kč - na startu - 600 Kč

Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech kategorií dohromady)

Výdej startovních čísel: od 11:30 do 12:45 v místě startu v Janově dole. Každý závodník dostane na startu pytel na věci označený číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu. V případě špatného počasí je možné se převléknout v cíli v krytém prstenci okolo restaurace hotelu Ještěd. !!!Ne uvnitř v prostoru hotelu, sem je vstup povolen pouze po převlečení za účelem návštěvy restaurace.

Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm tvrdosti 2 nebo 3, tvrdost koleček 1 je zakázán!!!) - dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky, junioři do 23 let, juniorky do 23 let, muži celkově, ženy celkově, vetráni nad 50 let, veteránky nad 50 let
 
Vyhlášení výsledků: po skončení závodu, nejpozději 15:30 na parkovišti Ještědka. Nejdříve se  vyhlašuje hlavní závod - dorost, junioři, dospělí, veteráni.
 
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se na trati pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba. Je zakázána jakákoli manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele při prezentaci, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení kohokoli znamená okamžitou diskvalifikaci!!! Pořadatel vydá zapůjčené kolečkové lyže 30 min před startem a má právo určit, kdo je na nich povinnen závod absolvovat. Platí pravidla celého seriálu: Efisan Skiroll Classics
 
Auta na trati: nově zavádíme nulovou toleranci k autům po trati. Během závodu se po silnici smějí pohybovat pouze auta pořadatele, rozhodčích a médií nebo záchraných složek. Všechna tato auta budou označena specielní nálepkou na předním skle (přidělí osobně ředitel závodu Mára). Auto, které se bude pohybovat po trati, bude zastaveno a všichni závodníci z jeho klubu (týmu, komunity apod) budou diskvalifikováni!!! Pokud chcete závod sledovat, využijte kola, pokud nestíháte, tak elektrokola. Díky.
 
Občerstvení: iontový nápoj na Výpřeži, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka.
 

Ceny: první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků. V hlavních kategoriích jsou připraveny prize money v hodnotě 10.000 Kč.

Zázemí: parkování na startu v obci Janův Důl přímo na startu a pak u tenisových kurtů. Na kraji podél silnice je chodník a parkování je zakázáno!!! 1 km před cílem na  parkovišti Ještědka (100 Kč/den), na úsek posledního kilometru nebudou vpuštěna žádná vozidla, z prostoru startu pojede nahoru 5 min před startem (13:10) vozidlo s věcmi na převlečení, z cíle musí jít každý na Ještědku pěšky, převoz na start až po vyhlášení výsledků za cenu 50 Kč/os z Ještědky. Za posledním závodníkem pojede sběrný vůz. Každý závodník dostane na startu pytel na věci označený číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu. V případě špatného počasí je možné se převléknout v cíli v krytém prstenci okolo restaurace hotelu Ještěd. Zákaz převlékání v prostoru recepce, hotelu a restaurace Ještěd!!!

Efisan Skiroll Classics 2020: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money v hodnotě 80.000 Kč. Více na stránkách seriálu Efisan Skiroll Classics
 
Trénink: pořádající Silvini Madshus team pořádá řadu soustředění a kurzů techniky na kolečkových lyžích, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink. Více zde: https://www.silvinimadshusteam.com/kalendar-akci/
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem  na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.
 
Trička: kup si jako památku ofiko tričko se seznamem závodů a obrázkem lyžaře - Merchator
 
Rekord trati: muži - 2018 - Jan Šrail - 39:07 (Sporten medium) / ženy - 2019 - Kateřina Razýmová - 45:51 (Swenor 2)

Startovní listina: Ještěd 2020
 
Výsledky: Ještěd 2014
                  Ještěd 2015
                  Ještěd 2016
                  Ještěd 2018
                  Ještěd 2019
                  Ještěd 2020


Tato ace vznikla za podpory Libereckého kraje.

Anketa

Kdo letos vyhraje?

Jan Šrail (16)
Jan Čech (14)

Celkový počet hlasů: 2199