Hejnická 50 - 2020 - lauf na 50 km

7. (1.) ročník 17.10. 2020

Pořadatel: Silvini Madshus team

Ředitel závodu: Marek Pazderský

Start: 13:00 hromadně všechny kategorie před Klášterem v obci Hejnice, řazení na startu do tří výkonostních vln - Elite - 15 můžů a 5 žen dle výběru pořadatele, 1. vlna - závodníci do 20. místa v celkovém pořadí seriálu Efisan Skiroll Classics, 2. vlna - ostatní závodníci !!! Vstup do startovního korioru bude možný pouze z pravé strany po odprezentování závodníka u vstupní brány bez možnosti opuštění startovního koridoru a to v 12:45!!! Jede se záváděcí 2 km dlouhá startovní rovinka s mírným sjezdem, pak 2 okruhy přes Lázně Libverda a následně výjezd do sedla Smědava, kde je u restaurace Smědava cíl.

Mapa závodu: Hejnice - Smědava

Cíl: Smědava - do 18:00 - limit závodu, nájezd v Hejnicích na kopec v 16:30

Délka závodu: 50 km 2x zvlněný okruh přes Lázně Libverda a následně výjezd přes Bílý Potok na Smědavu s převýšením 900 m, styl klasický, trasa značena barevně na asfaltu, začátek z Hejnic od klášteru po hlavní silnici dolů směrem na Raspenavu, následně odbočí doprava a přes Lázně Libverda následuje výjezd k Obřímu sudu, sjezd do Ludvíkova, doprava a hned doleva na Hajniště, kde je před kolejemi otočka a zpět do Ludvíkova, doprava na Raspenavu, zde se přejede přes hlavní a najede se na stezku, tou až zpět k hlavní, v prvním kole doleva a hned doprava druhé kolo, ve druhém kole doprava do Hejnic a dále po hlavní silnici přes Bílý Potok až na Smědavu, kde je u hospody cíl.

Přihlášení: on-line přes tento FORMULÁŘ ZÁVODU (nebo níže na této stránce) do středy 14.10.2020, potom na místě (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)

Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 3 dnů od registrace na webu (nejpozději 14.10.2020), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce - př. Jan Novák - Kristýna), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

Startovné: do 31.08. - 500 Kč - do 14.10. - 600 Kč - na startu - 800 Kč

Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech kategorií dohromady)

Výdej startovních čísel: od 11:30 do 12:30 v místě startu v Hejnich na náměstí.

Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm s označením 2 nebo 3 (kolečka s číslem 1 jsou zakázaná!!!) - junioři do 23 let, juniorky do 23 let, muži celkově, ženy celkově, veteráni nad 50 let, veteránky nad 50 let
 
Vyhlášení výsledků: po skončení závodu, nejpozději 19:00 v prostoru cíle. Nejprve budou vyhlášeny výsledky závodu a pak i celého seriálu Efisan Skiroll Classics.
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se na trati pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba. Je zakázána jakákoli manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele při prezentaci, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení kohokoli znamená okamžitou diskvalifikaci!!! Pořadatel vydá zapůjčené kolečkové lyže 30 min před startem a má právo určit, kdo je na nich povinnen závod absolvovat. Platí pravidla celého seriálu: Efisan Skiroll Classics
 
Občerstvení: při průjezdu do druhého kola a odjezdu na kopec, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka.
 

Ceny: první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků.

Zázemí: parkování na startu v Hejnicích u kláštera u cukrárny, dále pak v cíli na Smědavě, možnost ubytování

Efisan Skiroll Classics 2020: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money v hodnotě 80.000 Kč. Více na stránkách seriálu Efisan Skiroll Classics
 
Půjčovna kolečkových lyží: rezervace
 
Trénink: pořádající Silvini Madshus team pořádá řadu soustředění a kurzů techniky na kolečkových lyžích, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink. Více zde: https://www.silvinimadshusteam.com/kalendar-akci/
 
Afterparty: pro všechny pořadatele, dobrovolníky a závodníky pořádáme v sobotu po závodě v cílovém prostoru na Smědavě tzv dotočnou (jako každý rok), tak se nebojte a doražte, ubytování je možné.
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem  na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.
 
Trička: kup si jako památku ofiko tričko se seznamem závodů a obrázkem lyžaře - Merchator
 
Rekord trati: muži - 2020 -  - 2:33:15 / ženy - 2020 -  - 2:55:14


Startovní listina: Smědava 2020

Výsledky: 

Tato ace vznikla za podpory Libereckého kraje.

 

 

Anketa

Ideální délka závodu?

Celkový počet hlasů: 51