Hejnická 50 - 2020 - lauf na 50 km

7. (1.) ročník 17.10. 2020

 
 
!!!Kvůli novým vládním opatřením jsme nuceni závod v letošním roce v klasické podobě zrušit!!! Nabízíme alespoň virtuální varinatu, viz níže!!! Termín je 13.-31.10. 2020, závod otevřen všem. Pro uznání výsledku je nutná řádná registrace přes stránky závodu a dále poslání svého dosažené času spolu se záznamem z nějakého přístroje s GPS, např. aplikace Strava, Garmin, Polar, Sunto, atd. Cena závodu je 100 Kč. Dne 1.11. zveřejníme výsledky závodu dle kategorií a rozdělíme ceny. Tyto výsledky se však nebudou počítat do seriálu Efisan Skiroll Classics 2020, neboť nelze zaručit regulérnost závodu.
 

Pořadatel: Silvini Madshus team

Ředitel závodu: Marek Pazderský

Start: kdykoli od 13-31.10.2020 - přesný start je zde: start závodu a u virtuálního závodu se počítá čas rovnou z tohoto bodu / hromadně všechny kategorie před Klášterem v obci Hejnice (jedná se o tzv TV start,  pak se jede záváděcí 2 km dlouhá startovní rovinka s mírným sjezdem do části obce Raspenava Lužec, kde po přejetí vlakových kolejí bude teprve ostrý start závodu (závodníci se seřadí znovu na startovní čáru a pak teprve bude závod skutečně odstartován), pak 2 okruhy přes Lázně Libverda a následně výjezd do sedla Smědava, kde je u restaurace Smědava cíl.

Mapa závodu: Hejnice - Smědava

Cíl: Smědava - do 31.10.2020 - limit závodu NENÍ, přesný cíl je na úrovni konce hospody Smědava (doporučeno 5 hodin), nájezd v Hejnicích na kopec v 14:00 (3 hodiny na 36 km)

Délka závodu: 50 km 2x zvlněný okruh přes Lázně Libverda a následně výjezd přes Bílý Potok na Smědavu s převýšením 900 m, styl klasický, trasa značena barevně na asfaltu, začátek z Hejnic od klášteru po hlavní silnici dolů směrem na Raspenavu, následně odbočí doprava a přes Lázně Libverda následuje výjezd k Obřímu sudu, sjezd do Ludvíkova, doprava a hned doleva na Hajniště, kde je před kolejemi otočka a zpět do Ludvíkova, doprava na Raspenavu, zde se přejede přes hlavní a najede se na stezku, tou až zpět k hlavní, v prvním kole doleva a hned doprava druhé kolo, ve druhém kole doprava do Hejnic a dále po hlavní silnici přes Bílý Potok až na Smědavu, kde je u hospody cíl.

Dopravní omezení: VIRTUÁLNÍ ZÁVOD SE JEDE ZA PLNÉHO PROVOZU!!! z Hejnic na ostrý start do Lužce bude uzavřena pouze polovina silnice ve směru závodu a pojede se pomalu za doprovodným vozidlem, úsek Lužec-Lázně Libverda bude uzavřen zcela, úsek Lázně Libverda-Přebytek bude provoz pouze omezen, úsek Přebytek-Ludvíkov-Hajniště-Ludvíkov-Raspenava-bude uzavřen zcela, úsek v Raspenavě po stezce bude pouze omezen, úsek mezi koncem okruhu Lužec-Hejnice-Bílý Potok-Smědava bude také provoz pouze omezen. V některých prudkých zatáčkách do kopce budou na zemi označeny oranžovou páskou úseky, které není možné přejet (zkrátit si zatáčku), při spatření takového prohřešku bude penalizace daného závodníka 5 minut!!! Závodní trať prochází 2x přes vlakové koleje v Lužci (bude instalována dřevěná deska na projetí) a vlak jede 11:46, 12:03, 12:46 a 13:03. Nás se tento spoj týká pouze 1x v druhém okruhu, vlak je stejně jako při cyklistice součástí závodu a pokud někdo dorazí zrovna na průjezd vlaku, má smůlu a musí počkat!!! Vjíždět na přejezd, pokud blikají červená světla je zakázáno a bude znamenat diskvalifikaci závodníka a následné řešení s policií!!!

Přihlášení: on-line přes tento FORMULÁŘ ZÁVODU (nebo níže na této stránce) do soboty 31.10.2020, potom na místě NELZE!!! (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)

Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 3 dnů od registrace na webu (nejpozději 31.10.2020), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce - př. Jan Novák - Kristýna), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

Startovné: do 31.10. - 100 Kč - nebo jako příspěvek pořadateli 200 Kč a více

Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech kategorií dohromady)

Výdej startovních čísel: NENÍ !!! od 9:30 do 10:30 v místě startu v Hejnich na náměstí.

Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm s označením 2 nebo 3 (kolečka s číslem 1 jsou zakázaná!!!) - junioři do 23 let, juniorky do 23 let, muži celkově, ženy celkově, veteráni nad 50 let, veteránky nad 50 let, veteráni nad 60 let a veteráni nad 70 let
 
Vyhlášení výsledků: BUDE PŘES WEB ZÁVODU PRO NEJLEPŠÍ A ZÁROVEŇ JAKO TOMBOLA PRO VŠECHNY ZÁVODNÍKY!!!  po skončení závodu, nejpozději 16:00 v prostoru cíle. Nejprve budou vyhlášeny výsledky závodu a pak i celého seriálu Efisan Skiroll Classics.
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se na trati pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba. Je zakázána jakákoli manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele při prezentaci, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení kohokoli znamená okamžitou diskvalifikaci!!! Pořadatel vydá zapůjčené kolečkové lyže 30 min před startem a má právo určit, kdo je na nich povinnen závod absolvovat. Platí pravidla celého seriálu: Efisan Skiroll Classics
 
Občerstvení: NENÍ!!! při průjezdu do druhého kola a odjezdu na kopec, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka, kartička na polévku na Smědavě.
 

Ceny: BUDE PŘES WEB ZÁVODU PRO NEJLEPŠÍ A ZÁROVEŇ JAKO TOMBOLA PRO VŠECHNY ZÁVODNÍKY!!! první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků.

Zázemí: parkování na startu v Hejnicích u kláštera u cukrárny, dále pak v cíli na Smědavě

Efisan Skiroll Classics 2020: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money v hodnotě 80.000 Kč. Více na stránkách seriálu Efisan Skiroll Classics
 
Trénink: pořádající Silvini Madshus team pořádá řadu soustředění a kurzů techniky na kolečkových lyžích, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink. Více zde: https://www.silvinimadshusteam.com/kalendar-akci/
 
Afterparty: NENÍ!!! pro všechny pořadatele, dobrovolníky a závodníky pořádáme v sobotu po závodě v cílovém prostoru na Smědavě tzv dotočnou (jako každý rok), tak se nebojte a doražte, pozor, ubytování není možné.
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem  na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.
 
Trička: kup si jako památku ofiko tričko se seznamem závodů a obrázkem lyžaře - Merchator
 
Rekord trati: muži - 2020 - Michal Sedláček - 2:38:10 / ženy - 2020 - Lenka Blažková - 3:10:09


Startovní listina: Smědava 2020

Výsledky: 

Tato ace vznikla za podpory Libereckého kraje.

 

 

Anketa

Ideální délka závodu?

Celkový počet hlasů: 86