Kristýna

4. ročník 29. 9. 2018

Pořadatel: Silvini Madshus team (https://silvinimadshusteam.com)

Start: 13:00 hromadně všechny kategorie u parkviště v ulici Lidická (Hrádek nad  Nisou) za Kristýnou na cyklostezce od Hrádku, řazení na startu do tří výkonostních vln - Elite - 15 můžů a 5 žen dle výběru pořadatele, 1. vlna - závodníci do 20. místa v celkovém pořadí seriálu Efisan Skiroll Classics, 2. vlna - ostatní závodníci !!! vstup do startovního korioru bude možný pouze z pravé strany (od parkoviště) po odprezentování závodníka u vstupní brány bez možnosti opuštění startovního koridoru a to v 12:50!!! Jede se záváděcí 300m dlouhá startovní rovinka do cílového okruhu a následně už 6 okruhů.

Mapa závodu: Kristýna

Rychlostní prémie: na 15 km při třetím průjezdu startovní, respektive cílovou bránou je prémie pro prvního muže a první ženu bez rozdílů kategorií

Cíl: stejný jako start - do 15:45 - limit závodu

Délka závodu: 30 km (6x 5 km) styl klasický, trasa značena barevně na asfaltu a    vede celá po cyklostezce z místa startu v Lidické ulici rovně, na první křižovatce doprava směr vodní nádrž Kristýna, zde pozor, ostrá levá před restaurací a mírně horší povrch, Kristýnu objíždíme zleva (voda po pravé straně), dále po hranici s Německem podél toku řeky Nisy až na trojmezí, zde doprava podél hranice s Polskem až k silnici a podél ní stále po stezce na kruháč (retardér), zde doprava ke kempu, doleva až k ulici Lidická, na ní doprava a znovu doprava do druhého kola, respektive do cíle. 

Přihlášení: on-line přes tento FORMULÁŘ ZÁVODU (nebo níže na této stránce) do úterý 25.09.2018, potom na místě (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)

Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 3 dnů od registrace na webu (nejpozději 25.09.2018), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce - př. Jan Novák - Kristýna), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

Startovné: do 31.08. - 300 Kč - do 25.09. - 400 Kč - na startu - 500 Kč (při přihlášení na 2 závody dohromady Kristýnu a Ještěd je startovné 400/600/800 Kč)

Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech kategorií dohromady)

Výdej startovních čísel: od 11:30 do 12:30 v místě startu v Lidické ulici.

Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm s označením 2 nebo 3 (kolečka s číslem 1 jsou zakázaná!!!) - junioři, juniorky, muži, ženy, veteráni nad 50 let
 
 
Vyhlášení výsledků: po skončení závodu, nejpozději 16:00 v prostoru cíle.
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se na trati pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba. Je zakázána jakákoli manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele při prezentaci, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení kohokoli znamená okamžitou diskvalifikaci!!! Pořadatel vydá zapůjčené kolečkové lyže 30 min před startem a má právo určit, kdo je na nich povinnen závod absolvovat.
 
Občerstvení: při průjezdu startem, respektive cílem, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka.
 

Ceny: první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů, zároveň cenu obdrží první, kdo projede  rychlostní prémií na metě 15 km. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků. Za rekord trati se uděluje specielní cena pořadatele (muži - 1:12,46 Václav Sedláček, ženy - 1:18,18 Kateřina Smutná). Dále se jede o prize money v celkové hodnotě 10.000 Kč.

Zázemí: parkování na startu v ulici Lidická přímo na startu.

Efisan Skiroll Classics 2018: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money. Více na stránkách seriálu Efisan Skiroll Classics
 
Trénink: pořádající Silvini Madshus team pořádá řadu soustředění a kurzů techniky na kolečkových lyžích, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink. Více zde: https://www.silvinimadshusteam.com/kalendar-akci/
 
Afterparty: pro všechny pořadatele, dobrovolníky a závodníky pořádáme v neděli 30.9. v Jablonci nad Nisou od 19:00 v restauraci Pizza Speed tzv dotočnou (jako každý rok), tak se nebojte a doražte
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem  na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.


Startovní listina: Kristýna 2018

Výsledky: 

PŘIHLÁŠENÍ NA KRISTÝNU:

ON-LINE PŘIHLAŠOVÁNÍ BYLO UKONČENO, NYNÍ SE MŮŽETE JEŠTĚ PŘIHLÁSIT NA MÍSTĚ STARTU U PREZENTACE OD 11:30 V DEN STARTU V ULICI LIDICKÁ V HRÁDKU NAD NISOU.

 

 

 

 

Anketa

Ideální délka závodu?

Celkový počet hlasů: 19