Nedělní MČR na kolečkových lyžích na Bedřichov ovládl Řezáč a Moravcová

Seriál Efisan Skiroll Classics 2020 pokračoval za krásného podzimního počasí mistrovstvím ČR ve výjezdu z Liberce na Malinový vrch do Bedřichova v Jizerských horách. Tradičně se tento závod jezdí jako výjezd na Ještěd, ale rozsáhlá rekonstrukce silnice na Výpřež nedovolila v letošním roce uspořádat závod na této trati a tak museli vzít závodníci za vděk výjezd do bašty zimních radovánek na Bedřichov. Závodu se nakonec zúčastnilo 132 závodníků a závodnic (přihlášeno 151) od dorosteneckých kategorií až po veterány, mistrem republiky se stal nestárnoucí Stanislav Řezáč a Klára Moravcová, oba z Jablonce nad Nisou. Trať o délce 9 km s převýšením 490 metrů byla zpočátku rovinatá, pak se stoupání značně přiostřilo a na závěr si pořadatelé vymysleli třešničku na dortu v podobě 500 metrů dlouhé velmi strmého stoupání s průměrným sklonem 14%!

Hned od startu se jelo velmi ostré tempo o které se staral zejména Jiří Pliska a Stanislav Řezáč. Zhruba po třech kilometrech se začala skupina stále více rozpadat a do Rudolfova dojeli s výše jmenovanými už jen biatlonista Jakub Štvrtecký a Tomáš Kalivoda. Zde udělal rozhodující nástupum Řezáč, kterému pomohl i pád Plisky. Udržet se pokusil pouze Kalivoda, který následně za vysoké tempo zaplatil a Štvrtecký se před něho dokázal dostat, dojel ho i Pliska, ale v záverečné stojce našel mladík ze Šumavy zbytky sil a vybojoval alespoň třetí místo. Vedoucí závodník celého seriálu Efisan Skiroll Classics Vašek Sedláček dojel na pátém místě a o 10 bodů tak dokázal udržet náskok před Řezáčem před posledním závodem, kterým bude za 14 dní Hejnická 50. Ženy se na trati proplétali mezi muži, částečně využili i jejich spolupráce a Klára Moravcová si v podstatě od strtu jela pro mistrovský titul, kterým si zároveň upevnila i vedení v seriálu. Druhé místo vybojovala v závěrečných metrech Karolína Grohová, která dokázala přespurtovat Adélu Boudíkovou, jenž se vrací po mateřské dovolené. Veteránskou kategorii vyhrál již tradičně Jan Svoboda, dorosteneckým kategoriím vládli Iva Vránová a Jiří Tuž, juniorům Eliška Šibravová a Šimon Pavlásek, juniorům do 23 let pak opět Eliška Šibravová a Jakub Štvrtecký. Závody provázela krásná a pohodová atmosféra navzdory době, ve které momentálně žijeme.

V mužské kategorii bude hájit žlutý Efisan dres s dosavadním ziskem 1.510 bodů Vašek Sedláček před Stanislavem Řezáčem (1.500 b.) a třetím Michalem Vankem (1.390 b.). Zde se očekavá velký souboj a bude rozhodovat každý bod. Mezi ženami si žlutý dres udržela Klára Moravcová (1.740 b.), která vede před Kateřinou Švancarovou (1.650 b.) a třetí Terezou Hujerovou (1.325 b.). Juniorský růžový Raiffaisen Investiční společnost dres ovládá Matěj Hájek a stálice Kateřina Švancarová. Veteránské soutěži se zeleným Skiservis Mára dresem letos kraluje Josef Vejnar a Jadwiga Grinkiewicz. Týmová soutěž je nebývale vyrovnaná a momentálně mají dva týmy stejný součet bodů 1.040 a to Sun sport team a Silvini Madshus team, třetí je Šerlich 8.30 (850 b.).

Seriál Efisan Skiroll Classics vyvrcholí za 2 týdny opět na Liberecku, kdy závodníci v sobotu 17.10. pojedou poprvé v historii v ČR 50 km dlouhý závod z Hejnic na Smědavu.

Výsledky:  Bedřichov

Fotogalerie: Ota Mrákota + Michal Sedláček + Petra Zaděláková + Petr Tomáš

Napsali o nás: SLČR + Biatlon

Průběžné pořadí seriálu Efisan Skiroll Classics 2020 - muži - ženy - junioři - juniorky - veterání - veteránky - týmy-

Děkujeme všem oragnizátorům a parnerům, vážíme si vaší pomoci a podpory!!!