Vyčerpávající výjezd na Dvoračky vyhrál Řezáč a Grohová

V sobotu se konal další ze závodů seriálu Skiroll CUP. Závodníky čekal dost možná jeden z absolutně nejtěžších závodů letošního ročníku a tím byl výjezd na sedlo pod Dvoračkami. Pořadatelé zajistili výborné počasí, a tak celkově 24 účastníků čekal krásný závod. Do Krkonoš nám přijela česká laufařská elita jako Jiří Pliska či Stanislav Řezáč a i kategorii žen nastoupila téměř domácí zavodnice Karolína Grohová a bylo jasné, že bude o kvalitní závod postaráno. Stovky diváků se usadilo kolem trati a také v cíli, kde se konaly zvěřinové hody s živou hudbou. V 15:00 se odstartovalo, a závodníci se tak vydali na pestrou ale náročnou trať měřící 17.2 kilometrů s převýšením 730 m. Hned od startu se začalo velmi ostře a Standa Řezáč (Slavia Pojišťovna SPORT TEAM) si nakonec vybojoval náskok, na který už Jiří Pliska (Silvini Madshus Team) nestačil, a přijel si tak do cíle pro zlato a to dokonce v traťovém rekordu 56:12. Za ním jak už bylo zmíněno vystoupal neodpustné stoupání Jirka Pliska, pro místo třetí v absolutním pořadí mužů si nakonec dojel Jakub Sikora (Lučany nad Nisou).

V ženách byla nejrychlejší Karolína Grohová (Silvini Madshus Team) před svými týmovými kolegyněmi Lenkou Blažkovou a Kateřinou Moravcovou, které si rozdělily medaile stříbrné a bronzové. Výsledky jednotlivých kategorií najdete níže ve článku.