Vítězi seriálu Václav Sedláček a Kateřina Smutná

Seriál Efisan Skiroll Classics 2017 vyvrcholil finálovými závody na Kristýně a Ještědu. Celkovým vítězem seriálu se stal Václav Sedláček ze Silvini Madshus teamu a mezi ženami obhájila loňské prvenství i letos bezkonkurenční Kateřina Smutná.

V sobotu 30.9. se sešla řada závodníků k letošnímu nejdelšímu závodu na kolečkových lyžích v ČR u Hrádku nad Nisou na závodu Kristýna na 30 km klasicky. Jelo se celkem 6 okrůhů o délce 5 km. Na startu nechyběly takové hvězdy, jako je Kateřia Smutná, Klára Moravcová, Vašek Sedláček nebo Jirka Pliska. Krásné počasí - teplo, sluníčko, i když trochu větrno - přineslo velmi rychlé časy a kvalitní výkony. V mužích se ve druhém kole odpojila dvojice Sedláček a Pliska a jela si až do konce svůj sólo závod, který pro sebe nakonec ve finiši rozhodl Vašek Sedláček, který tak nadále vede celý seriál Efisan Skiroll Classics. V ženách svoje dominantní postavení v ČR i ve světě potvrdila Kateřina Smutná a také jen potvrdila svoje vedení v seriálu.

V neděli 1.10. se rozhodovalo v závodě z Janova Dolu na Ještěd, který se jel zároveň jako součást MČR. Mezi muži se brzy po startu vzdálila dvojice Jakš, Mlynár stíhaná trojicí Bešťák, Fellner a Knop. Peter Mlynár pro sebe urval prémii v Hodkách na 4,5 km, ale ve serpentinách na Výpřež se již na čele osamostatnil Martin Jakš, který si dojel nikým neohrožován pro vítězství a titul mistra ČR. 44 vteřin za ním si pro stříbro dojel Jonáš Bešťák a o 8 vteřin později bronzový Adam Fellner. Slovenský reprezentant Peter Mlynár skončil nakonec čtvrtý. Mezi ženami opět dominovala Kateřina Smutná, s níž se snažila držet krok o 36 vteřin druhá Kateřina Beroušková. Pro třetí místo si dojela Karolína Grohová se ztrátou 1 minuty a 40 vteřin.

V celkovém pořadí 10-dílného seriálu Efisan Skiroll Classics zvítězil Václav Sedláček ze Silvini Madshus teamu se ziskem 1590 bodů před Danielem Mákou (Atlas Craft Team) s 1160 body a Michalem Vankem (Sun Sport Team) s 1020 body. Pořadí v kategorii žen ovládla neporazitelná Kateřina Smutná s 1600 body před druhou Ladou Lankovou (Silvini Madshus team) s 1185 body a třetí Klárou Moravcovou s 630 body.

Soutěž týmů letos ovládl Silvini Madshus team před Sun Sport Teamem a Ski Teamem Vysočina.

Kristýna: Video Výsledky: Celkové, Muži, Ženy Fotogalerie: Ota Mrákota

JeštědVideo Výsledky: Celkové Fotogalerie: od Michala Sedláčka, od Oty Mrákoty

fff     Celkové výsledky seriálu: muži, ženy, týmy