Seriál závodů na kolečkových lyžích pokračoval v Jeseníkách

O víkendu se v Jeseníkách odehrály druhé dva díly domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. V kvalitní konkurenci z Česka, Slovenska, Polska, Německa, USA i Keni obstáli favorité a zejména díky nim byly oba dva dny k vidění napínavé a zajímavé souboje.

V sobotu začala série víkendových závodů v srdci Jeseníků výjezdem na samotný majestátní Praděd. Trať v délce 9,1 km měla převýšení 640 m. V mužské kategorii se na prvním místě umístil Lukáš Platil z klubu ČKS Ski Jilemnice. Do cíle se dostal v čase 38:21. Na druhém místě se umístil Václav Sedláček (pořadatel závodu) z týmu Silvini Madshus Team v čase 38:32. Na místě třetím se v sobotu umístil Jan Pechoušek, který trať zdolal v čase 38:47. Po sobotním závodě se převlékl do žlutého dresu vedoucího závodníka seriálu Vašek Sedláček, který se v něm hrdě vydal do nedělní části seriálu.

V Ženské kategorii byla nejrychleji v cíli Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec v čase 45:57. Na druhém místě se i přes peripetie se zlomenou holí na startu dokázala probojovat Lada Lanková ze Silvini Madshus Teamu a to v čase 54:33 a tímto umístěním si pro sebe uzmula žlutý trikot leadra seriálu. Na třetím místě se umístila Emma Francová , SK Nové město na Moravě a to s časem 55:17.

Víkendové klání v Jeseníkách pokračovalo v neděli výjezdem na přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně, která leží ve výšce 1330 m.n.m. Trať byla oproti sobotě mírnější, ale zato delší a dávala více prostoru pro techniku soupaže, jíž někteří ze závodníků zdolali celou délku 12.5 km. Mužskou část závodu ovládl stejně jako v sobotu Lukáš Platil z ČKS Ski Jilemnice, který se do cíle dostal v čase 50:38 a byl tak vyhlášen mužem víkendu. Na druhém místě se umístil Jan Čech ze Silvini Madshus Teamu a to v čase 51:09. Jako třetí přivítali pořadatelé v cíli Tomáše Lukeše z ČKS Ski Jilemnice v čase 51:34.

Mezi ženami kralovala v neděli reprezentantka Petra Nováková z týmu LK Slovan K.Vary a to v čase 58:11. Na druhém místě se umístila Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec s časem 59:05. Místo třetí obsadila Lada Lanková z týmu Silvini Madshus Team v čase 1:09:50.

V mužské kategorii vede po čtyřech závodech z deseti se ziskem 670 bodů loňský celkový vítěz Václav Sedláček o 175 bodů před druhým Jiřím Ročárkem a Michalem Vankem, kteří nasbírali shodně 495 bodů. Mezi ženami oblékne příště žlutý dres Lada Lanková (640 b.) s náskokem 260 bodů na Kláru Moravcovou (380 b.). Na třetím místě je Adéla Boudíková (360 b.). V týmové soutěži vede jednoznačně Silvini Madshus team se ziskem 1975 bodů před Sun Sport Teamem a Ski teamem Vysočina.

Seriál bude pokračovat za 14 dní (třetí víkend v srpnu) v Orlických horách, kde se v sobotu 18.8. pojede z Orlického záhoří na Šerlich o délce 10 km a v neděli 19.8. pak 18 km dlouhý výjezd opět na Šerlich, ale z druhé strany ze Skuhrova nad Bělou. Pořadatel si připravil na sobotu večer společnou párty pro všechny v Orlickém záhoří na hřišti, kde je možné i přespat.

Výsledky: Praděd - MUŽI - ŽENY - MUŽI NAD 50 - DOROSTENKY - DOROSTENCI - Dlouhé Stráně - ABSOLUTNĚ - KATEGORIE

Průběžné pořadí: MUŽI - ŽENY - TÝMY

Fotogalerie: sobota -  - neděle - fcb Album