Seriál Efisan Skiroll Classics vyhrál opět Sedláček a Boudíková

Seriál Efisan Skiroll Classics 2018 vyvrcholil za krásného slunečného počasí finálovými závody na Kristýně a Ještědu. Celkovým vítězem seriálu se stal Václav Sedláček ze Silvini Madshus teamu, který tak obhájil své loňské vítězství. Mezi ženami díky posledním dvou závodům vyhrála Adéla Boudíková, která tak jako jediná dokázala celý seriál vyhrát již třikrát.

V sobotu 29.9. se sešla řada závodníků k letošnímu nejdelšímu závodu na kolečkových lyžích v ČR u Hrádku nad Nisou na závodu Kristýna na 30 km klasicky. Jelo se celkem 6 okrůhů o délce 5 km. Na startu nechyběly takové hvězdy, jako je Adéla Boudíková, Klára Moravcová, Vašek Sedláček, Jirka Pliska nebo Jiří Ročárek. Krásné počasí - teplo, sluníčko, i když trochu větrno - přineslo velmi rychlé časy a kvalitní výkony. Zvláště v mužské kategorii se jel velmi rychlý závod a čelo závodu se každým kolem ztenčovalo, až v posledním kole zbyly vepředu již jen muž ve žlutém Sedláček a hodně aktivně jedoucí Pliska. Nakonec v těsném finiši rozhodl závod pro sebe Jiří Pliska v novém traťovém rekordu 1:08,17, který zlepšil o 4 minuty. Rychlostní průměr závodu na 30 km klasicky byl neuvěřitelných 27,1 km/hod. Kousek za nimi proběhl další těsný finiš o třetí místo, které vybojoval Pavel Janeček před Jiřím Ročárkem. V ženách suveréně vyhrála Adéla Boudíková, která tak dokonale využila zranění doposud vedoucí závodnice Lady Lankové a převlékla se do žlutého.

V neděli 30.10. se rozhodovalo v závodě z Janova Dolu na Ještěd, který se jel zároveň jako součást MČR. Na startu se sešlo 154 závodnic a závodníků, což je rekordní účast. Mezi muži se zhruba v polovině závodu oddělila od svých pronásledovatelů čtveřice Šrail, Novák, Bešťák a Fellner. Šrail vyhrál rychlostní prémii v Hodkách a do posledních dvou kilometrů najel už jen ve dvojici s Novákem, se kterým svedl strhující finiš až do posledních metrů. Mistrovský titul tedy vybojoval Jan Šrail v rekordním čase 39 mnut a 7 sekund, druhý dojel Michal Novák a třetí Jonáš Bešťák. Vedoucí závodník seriálu Efisan Skiroll Classics Vašek Sedláček dojel na 9. místě a vklidu si tak pohlídal žlutý dres, který se mu podařilo dokonce obhájit. Mezi ženami opět dominovala Kateřina Smutná, která si v podstatě jela svůj soukromý závod a i ona posunula hodnotu traťového rekordu na 46 minut a 6 vteřin. Za ní se však odehrával velký souboj, kdy juniorka Bára Havlíčková v posledních dvou kilometrech doslova proletěla kolem 6 svých soupřek a vybojovala tak překvapivé druhé místo, na třetím pak dojela žena ve žlutém Adéla Boudíková, která tak podtrhla nadvládu laufařů na Ještědu nad klasickými lyžaři.

V celkovém pořadí 10-dílného seriálu Efisan Skiroll Classics zvítězil podruhé v řadě Václav Sedláček ze Silvini Madshus teamu se ziskem 1720 bodů před Jiřím Ročárkem (Vltava Fund Team) s 1205 body a Michalem Vankem (Sun Sport Team) s 1145 body. Pořadí v kategorii žen ovládla již potřetí Adéla Boudíková (Vltava Fund team) se ziskem 1440 bodů před loňskou vítězkou Kateřinou Smutnou (Bauer Ski team) s 1200 body a třetí zraněnou Ladou Lankovou (Silvini Madshus team) s 1185 body.

Soutěž týmů letos ovládl Silvini Madshus team před Sun Sport Teamem a Ski Teamem Vysočina.

Kristýna: VIDEO - Výsledky - muži celkově - muži kategorie - ženy celkově - Fotogalerie: Ota Mrákota

Ještěd: VIDEO - Výsledky - Skiroll (c)up Ještěd - Fotogalerie - Ota Mrákota

Celkové výsledky seriálu: muzi, ženy, tymy