Seriál Efisan Skiroll Classics pokračoval v Jeseníkách

O víkendu se v Jeseníkách odehrála třetí zastávka domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. V kvalitní konkurenci obstáli favorité a zejména díky nim byly oba dva dny k vidění velmi napínavé a zajímavé souboje.

V sobotu začala série víkendových závodů v srdci Jeseníků výjezdem na samotný majestátní Praděd, kde se sešlo rovných 81 závodníků. Trať v délce 9,1 km měla převýšení 640 m. V mužské kategorii se na prvním místě umístil junior Martin Kočandrle ze Sport Club Plzeň. Do cíle se dostal v čase 38:56. Na druhém místě se umístil Michal Vank v čase 39:58 a na místě třetím se umístil pořadatel závodu Vašek Sedláček, který trať zdolal v čase 40:02.

V Ženské kategorii vyjela nahoru nejrychleji závodnice reprezentace Kateřina Razýmová v rekordním čase 40:28. Na druhém místě dojela Klára Moravcová v čase 44:21 a na třetím místě se umístila Tereza Tůmová s časem 48:14.

Víkendové klání v Jeseníkách pokračovalo v neděli výjezdem na přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně, která leží ve výšce 1330 m.n.m. Trať byla oproti sobotě mírnější, ale zato delší a dávala více prostoru pro techniku soupaže, jíž někteří ze závodníků zdolali celou délku 12,5 km. Mužskou část závodu ovládl Václav Sedláček,  který si i díky času 50:35 upevnil pozici lídra celého seriálu . Na druhém místě těsně za ním finišoval Stanislav Řezáč v čase 50:54. Jako třetího přivítali pořadatelé v cíli v čase 53:25 Michala Vanka, druhého muže celého seriálu.

Mezi ženami kralovala také i sobotní vítězka Kateřina Razýmová v opět rekordním čase 54:21. Na druhém místě se umístila Klára Moravcová s časem 58:52. Místo třetí obsadila Tereza Tůmová v čase 1:01:40.

V mužské kategorii vede po šesti závodech nadále Vašek Sedláček před Michalem Vankem a třetím Tomášem Wébrem. Mezi ženami oblékne příště žlutý dres opět Kateřina Švancarová, na kterou dotírá Klára Moravcová a třetí Tereza Tůmová. Juniorskou kategorii nově ovládají Mateusz Szczotka a Kateřina Švancarová. Veteránskou soutěž nadále ovládá Josef Vejnar a nově Jadwiga Grynkiewicz. V týmové soutěži stále neohroženě vede Sun sport team před Silvini Madshus teamem a týmem Šerlich 8.30.

Seriál bude pokračovat již příští týden v Orlických horách, kde se v pátek pojede první závod Skiroll CUPu Šedivínská 11, v sobotu 15.8. pojede populární výjezd z Orlického Záhoří na Šerlich a v neděli 16.8. pak ze Skuhrova na Luisino Údolí.

Výsledky: sobota - PRADĚD - neděle - DLOUHÉ STRÁNĚ

Fotogalerie: Petra Zaděláková  sobota - neděle

Videoreportáž: Česká televize

Průběžné pořadí seriálu Efisan Skiroll Classics - pro technické problémy budou průběžné výsledky seriálu k dispozici až po závodech v Orlických horách