Seriál Efisan Skiroll Classics odstartoval o víkendu ve Velkých Karlovicích

O víkendu se v Javorníkách odehrály první dva díly domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. Ve velice kvalitní konkurenci z Česka, Slovenska a Polska obstáli favorité z řad reprezentantů biatlonu a zejména díky nim byly oba dva dny k vidění napínavé a zajímavé souboje.

Úvodní závod se jel v sobotu odpoledne na cyklostezce ze Vsetína, která mírně stoupá o 150 výškových metrů na délce 26 km až do Velkých Karlovic. Balík 80 závodníků se po startu rychle natáhl a rozdělil na menší skupinky. Ty spolu vzorně spolupracovali a ve vytrvalém dešti bylo velmi náročné někomu více ujet. Nakonec se tedy rozhodovalo až ve velmi silném finiši. Nejvíce sil měl biatlonista Mikuláš Karlík, který těsně porazil Václava Sedláčka ze Silvini Madshus teamu a třetího taktéž biatlonistu Tomáše Krupčíka. V ženském závodě vyhrála jasně Tereza Tůmová před Kateřinou Švancarovou a Jadwigou Grynkiewicz.

Druhý závod se jel v neděli ráno na trati z Karolinky nahoru na Kohútku. Trať měřila 11 kilometrů a převýšení dosahovalo poctivých 425 metrů. Protože se závod jel současně jako první akce Slovenského poháru, bylo startovní pole bohatší o kvalitní slovenské závodníky. Škoda jen, že se bojí nastoupit i k sobotnímu závodu, takže jsou na neděli výrazně méně unaveni, než závodníci, co jedou odpoledne před tím 30 km dlouhý závod. Místy až 19% prudké stoupání zvládl nejrychleji Peter Mlynár před loňským vítězem Kubou Štvrteckým a Adamem Václavíkem. Ženskou kategorii vyhrála  Alena Procházková, druhá dojela Tereza Tůmová před třetí Anetou Smerčiakovou.

V mužské kategorii vede po dvou závodech se ziskem 360 bodů Mikuláš Karlík před Jakubem Štvrteckým (340 b.) a třetím Tomášem Krupčíkem (315 b.). Mezi ženami oblékne příště žlutý dres Tereza Tůmová (380 b.) s náskokem 60 bodů na Kateřinu Švancarovou. Na třetím místě je Jadwiga Jankiewitc (295 b.). Juniorskou kategorii vede rovněž Mikuláš Karlík spolu Jakubem Štvrteckým a Anežka Hlaváčová. Veteránskou soutěž zatím ovládá Robin Teplý. V týmové soutěži vede Sun sport team před Silvini Madshus teamem a Šerlichem 8.30.

Seriál bude pokračovat již tento víkend na Šumavě, kde se v sobotu 18.7. pojede populární výjezd na Svojše a v neděli 19.7. pak z Vltavice na Kvildu.

Výsledky: Velké Karlovice - ABSOLUTNĚ - KATEGORIE - MUŽI/ŽENY - Kohútka - ABSOLUTNĚ - KATEGORIE - MUŽI/ŽENY

Průběžné pořadí: - muzi - zeny - juniori - juniorky - veterani -

Fotogalerie: Petra Zaděláková

Videoreportáž České televize: Velké Karlovice

Videoreportáž Regionální televize: Velké Karlovice