Seriál Efisan Skiroll Classics odstartoval o víkendu ve Velkých Karlovicích

O víkendu se v Javorníkách odehrály první dva díly domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. V kvalitní konkurenci z Česka, Slovenska, Polska i Maďarska obstáli favorité a zejména díky nim byly oba dva dny k vidění napínavé a zajímavé souboje.

Úvodní závod se jel v sobotu odpoledne na cyklostezce ze Vsetína, která mírně stoupá o 150 výškových metrů na délce 28 km až do Velkých Karlovic. Balík 70 závodníků se po startu rychle natáhl a rozdělil na menší skupinky. V té první se po většinu závodu pohybovali hlavní tři favorité, kteří vzorně spolupracovali a rozdali si to v závěrečném finiši. Nejvíce sil měl nakonec domácí biatlonista Kuba Štvrtecký, který porazil loňského celkového vítěze Václava Sedláčka ze Silvini Madshus teamu a třetího taktéž mladého biatlonistu Tomáše Mikysku. Časomíra se zastavila na velmi rychlém čase 1 hodina a 6 minut. Kateřina Smutná v ženské kategorii reprezentující v této sezóně domácí eD system Bauer team potvrdila roli největší favoritky a oblékla opět žlutý dres pro vedoucí závodnici seriálu, když druhou Adélu Boudíkovou z Vlatav Fund teamu porazila o více jak 4 minuty. Na třetím místě pak dojela Lada Lanková ze Silvini Madshus teamu. Opakovalo se tak stejné pořadí jako v loňském roce.

Druhý závod se jel v neděli ráno na trati z Nového Hrozenkova nahoru na Kohútku. Trať měřila 8 kilometrů a převýšení dosahovalo poctivých 425 metrů. Protože se závod jel současně jako první akce Slovenského poháru, bylo startovní pole bohatší o kvalitní slovenské závodníky. Škoda jen, že se bojí nastoupit i k sobotnímu závodu, takže jsou na neděli výrazně méně unaveni, než závodníci, co jedou odpoledne před tím 30 km dlouhý závod. I přes to bylo na prvních třech místech úplně stejné pořadí, jako v sobotu ve vytrvalostním závodě, místy až 19% prudké stoupání zvládl tedy nejrychleji opět ještě věkem junior Kuba Štvrtecký před Vaškem Sedláčkem a také juniorem Tomášem Mikyskou. Ženskou kategorii vyhrála  Adéla Boudíková, druhá dojela Barbora Klementová ze Slovenska před třetí Ladou Lankovou.

V mužské kategorii vede po dvou závodech se ziskem 400 bodů Jakub Štvrtecký před Václavem Sedláčkem (360 b.) a třetím Tomášem Mikyskou (340 b.). Mezi ženami oblékne příště žlutý dres Adéla Boudíková (380 b.) s náskokem 40 bodů na Ladu Lankovou. Na třetím místě je Kateřina Smutná (200 b.). Juniorskou kategorii vede rovněž Jakub Štvrtecký a Anežka Hlaváčová. Veteránskou soutěž zatím ovládá Jacek Mederski a Dominika Kožnarová. V týmové soutěži se o první místo dělí Silvini Madshus team a Vltava Fund ski team před třetím Sun sport Rockplast teamem.

Seriál bude pokračovat za 14 dní na Šumavě, kde se v sobotu 13.7. pojede populární výjezd na Svojše a v neděli 14.7. pak z Vltavice na Kvildu.

Výsledky: Velké Karlovice - ABSOLUTNĚ - KATEGORIE - Kohútka - ABSOLUTNĚ - KATEGORIE

Průběžné pořadí: - muzi  - zeny  - juniori  - juniorky  - veterani  - veteranky  - tymy  -

Fotogalerie: sobota - Zdeněk Krchák - Mára

Videoreportáž: Velké Karlovice