Rekapitulace víkendu z Jeseníku, kde pokračoval seriál Efisan Skiroll Classics.

O víkendu se v Jeseníkách odehrála třetí zastávka domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. V kvalitní konkurenci obstáli favorité a zejména díky nim byly oba dva dny k vidění velmi napínavé a zajímavé souboje.

V sobotu začala série víkendových závodů v srdci Jeseníků výjezdem na samotný majestátní Praděd, kde se sešlo 54 mužů a 11 žen. Trať v délce 9,1 km měla převýšení 640 m. V mužské kategorii se na prvním místě umístil Jan Šrail (Vltava Fund Ski Team) v čase 36:37, který celý závod sváděl souboj s Adamem Fellnerem (Fénix Ski Team Jeseník) a ve finiši ho nakonec těsně porazil. Třetí přijel do cíle Václav Sedláček (Silvini Madshus Team). V Ženské kategorii vyjela nahoru nejrychleji Tereza Tůmová (Sun Sport Team) v čase 47:06. Na druhém místě dojela se ztrátou minuty Anna Sixtová (Vltava Fund Ski Team) a na třetím místě Kateřina Švancarová (také Sun Sport Team). Výsledky v sobotu - Praděd. Fotky od Petry Zadělákové (Sun Sport) - Praděd.

Víkendové klání v Jeseníkách pokračovalo v neděli výjezdem na přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně, která leží ve výšce 1330 m.n.m. Trať byla oproti sobotě mírnější, ale za to delší a nabízí více prostoru pro techniku soupaže. Mužskou část závodu ovládl opět Jan Šrail, který si tak solo jízdou dojel v čase 50:55 pro první místo. Za ním do poslední chvíle bojovali Václav Sedláček a Petr Knop (Dukla Liberec). Z tohoto souboje nakonec vítězně odešel Sedláček, který tak byl klasifikován jako druhý a Knop na místě třetím. Mezi ženami si v neděli zlepšila chuť Anna Sixtová, která vyhrála v čase 1:02:18 a vrátila to tak Tereze Tůmové, která dojela na místě druhém. Jako třetí do cíle dojela Tereza Hujerová, která si tak upevnila místo leadera celého seriálu Efisan Skiroll Classics. Letos tedy v Jeseníkách nepadl žádný traťový rekord. Výsledky v neděli - Dlouhé Stráně. Fotky od Petry Zadělákové (Sun sport) - Dlouhé Stráně.

Po víkendu celkové pořadí vypadá takto: v mužích nadále drží první místo Michal Vank a v ženách Tereza Hujerová. Do růžového trikotu pro nejlepšího juniora se nově oblékl Jakub Augsten (KLSG) a v juniorkách stejně jako v ženách vede Tereza Hujerová. Ve veteránech se na první místo dostal Josef Vejnar (Jove Rolski Vysoké) a nově máme také i ženu v zeleném pro nejlepší veteránku Vladislavu Štvrteckou (SKB Velké Karlovice).

Seriál bude pokračovat za 14 dní v Orlických horách, kde se v pátek pojede závod Skiroll CUPu Šedivínská 11, v sobotu 21.8. pojede populární výjezd z Orlického Záhoří na Šerlich a v neděli 22.8. pak ze Skuhrova na Luisino Údolí. Příští víkend si nenechte ujít Jilemnický Vasák, nový závod Skiroll CUPu na 90 km.