Na Šerlichu vítězili favorité

Další pokračování seriálu Silvini Skiroll Classics se o víkendu uskutečnilo v Orlických horách, kde se odehrály dva výjezdy na sedlo Šerlich do výšky 1025 metrů. Závody přinesly opět zajmavou podívanou a nebývale silnou konkurenci. Nejúspěšnějšími závodníky se stali Stanislav Řezáč a Kateřina Smutná, kteří přesvědčivě vyhráli oba závody.

V sobotu odpoledne čekal na závodníky deset kilometrů dlouhý výjezd z Orlického Záhoří s převýšením 330 metrů. Na startu se za takřka ideálního počasí sešli reprezentanti ČR, naše nejlepší laufařské týmy i velká řada amatérů a sportovních nadšenců. Krátce po startu se ujal vedení Stanislav Řezáč, který nejprve na 3. km získal sprinterskou prémii a poté si v novém rekordním čase 27:47 dojel pro vítězství následován Petrem Novákem z Atlas Craft Teamu a svým týmovým kolegou Václavem Sedláčkem. V ženské kategorii zvítězila také v novém traťovém rekordu s více než minutovým náskokem vítězka Vasaloppetu Kateřina Smutná z Teamu Santander před reprezentantkou Sandrou Schützovou, třetí pak dojela Adéla Boudíková.

Nedělní závod pak přivedl závodníky do Skuhrova nad Bělou, odkud v 10:00 startoval 18 km dlouhý výjezd přes Deštné z druhé strany na vrchol Šerlichu. Počasí bylo tentokráte o poznání méně příznivé a celý závod se odehrával v dešti. Krátce po startu si utvořila mírný náskok dvojice Řezáč, Novák a postupně ho navyšovala na skupinu pronásledovatelů Máka, Harcuba, Sedláček a Ročárek. Před Deštným se vedení ujal Standa Řezáč, který náskok na Petra Nováka postupně navyšoval až do cíle. Za nimi se ze skupiny pronásledovatelů odpoutal Jirka Harcuba, který si dojel pro premiérové třetí místo. Ženskou kategorii opět jednoznačně opanovala naše reprezentatka Kateřina Smutná před Klárou Moravcovou a opět třetí Adélou Boudíkovou.

V celkovém pořadí si upevnil vedení Stanislav Řezáč s 1140 body před týmovým kolegou ze Silvini Madshus teamu Václavem Sedláčkem, který má 900 bodů a průběžně třetím Danem Mákou s 850 body. V ženách se do vedení dostala Adéla Boudíková z Atlas Craft Teamu s 830 body, když o 10 bodů předstihla druhou Polku Jadwygu Grynkiewicz. Na třetím místě je Klára Moravcová s 690 body.

Seriál Silvini Skiroll Classics 2016 bude pokračovat 10. a 11. září v Krkonoších, výjezdy na Špindlerovku a Černou Horu.