Na Ještědu vládli Šrail a Smutná, celkovými vítězi seriálu Řezáč a Boudíková

Vítězem finálového závodu na Ještěd a zároveň mistrem ČR se stal Jan Šrail z SK Nové Město na Moravě, který v těsném finiši porazil Stanislava Řezáče (Silvini Madshus team). Pro bronzovou medaili si s odstupem 14 vteřin dojel Adam Fellner z Fenix Ski Teamu Jeseník.

Mezi ženami zvítězila přesvědčivě Kateřina Smutná z Dukly Liberec, když dojela téměř dvě minuty před Sandrou Schützovou (ČKS Ski Jilemnice) a téměř tři minuty před Kateřinou Berouškovou (Sport Club Plzeň).

Juniorským mistrem republiky se stal Filip Schütz (ČKS Ski Jilemnice) před svým týmovým kolegou Karlem Macháčem a Janem Pechouškem (Fenix Ski Team Jeseník). Kategorii juniorek pak ovládla Kateřina Janatová (ČKS Ski Jilemnice) před Zuzanou Staňkovou (LSK Lomnice n. P.) a Kateřinou Hynčicovou (Dukla Liberec).

V kategorii veteránů nad 50 let si dojel pro vítězství Jan Svoboda z pořádajícího Silvini Madshus teamu před Jackem Mederskim a Markem Tokarczykem z polského teamu nabiegowkach.pl I.

V sobotním rovinatém závodě na 30 km, který se jel na 5-km okruhu kolem rekreačního areálu Kristýna, zvítězili dle předpokladů favorité Stanislav Řezáč (1:13:44) a Kateřina Smutná (1:19:04). Mezi muži se krátce po startu utvořila skupinka v čele s Řezáčem, Ročárkem, Sedláčkem a Svobodou, z níž se v předposledním kole odpoutal Řezáč a dojel si pro vítězství před Ročárkem a Svobodou. V ženské kategorii neměla konkurenci vítězka Vasova běhu Smutná, když dojela s více než 10-minutovým náskokem na Boudíkovou a takřka 20 minutami před Polkou Katarzynou Witek.

Stanislav Řezáč se stal jednoznačným celkovým vítězem letošního seriálu Silvini Skiroll Classics, když zvítězil v 7 závodech z 10 a nasbíral 1920 bodů. Na druhém místě se umístil Daniel Máka (1465 bodů) a třetí skončil Jiří Ročárek (1115 bodů), oba z Atlas Craft Teamu.

Celkové vítězství v kategorii žen obhájila přesvědčivě se ziskem 1490 bodů Adéla Boudíková (Atlas Craft Team) před polskými závodnicemi z teamu nabiegowkach.pl I - druhou Jadwigou Grynkiewicz (960 bodů) a třetí Katarzynou Witek (890 bodů).

Týmovou soutěž ovládl opět Atlas Craft Team ze ziskem 6405 bodů, před druhým Silvini Madshus teamem (4920 bodů) a třetím teamem nabiegowkach.pl I (3410 bodů).