Efisan Skiroll Classics pokračoval o víkendu v Krkonoších

O víkendu pokračoval seriál Efisan Skiroll Classics dalšími dvěma závody v Krkonoších na náročných a krásných tratích zároveň. Mužem víkendu se stal Václav Sedláček ze Silvini Madshus teamu, který udržel žlutý dres, když v sobotu vyhrál a v neděli byl druhý. V ženách pak kralovala Kateřina Smutná, která vyhrála suveréně oba víkendové závody.

Krakonoš poslal přívětivé počasí pro závodníky na tradiční výjezd ze Špindlerova Mlýna od přehrady Labská na Špindlerovku. Hned od začátku se jelo vysoké tempo, ze kterého soupaží nejvíce vytěžil Václav Sedláček ze Silvini Madshus teamu. Druhý se ztrátou půl minuty dojel Jiří Ročárek z Vltava Found teamu, na třetím místě pak finišoval Tomáš Lukeš z ČKS Ski Jilemnice. V ženách si jako osmá v celkovém pořadí dojela pro jasné vítězství Kateřina Smutná z Bauer ski teamu před druhou Adélou Boudíkovou z Vltava Found teamu a třetí Sandrou Schützovou z ČKS Ski Jilemnice.

V neděli pak čekal na závodníky osmý závod seriálu ze Svobody nad Úpou přes Jánské Lázně na Hofmanovy boudy a dále prudce nahoru na Černou horu k horní stanici lanové dráhy. Poslední 2 km závodu se jelo doslova do brutálního kopce a nejeden závodník zde přemýšlel o stromečku. Nejrychleji vyjel kopec s převýšením 750 metrů odpočinutý junior Mike Ophoff z pořádajícího OlfinCar Ski teamu, který v posledních metrech udolal muže ve žlutém a sobotního vítěze Vaška Sedláčka ze Silvini Madshus teamu, necelou půl minutu za nimi dorazil na třetím místě jeho týmový kolega Honza Čech. V ženách stejně jako v sobotu jela svůj sólo závod Kateřina Smutná z Bauer Ski teamu, které to v celkovém pořadí stačilo na deváté místo. Druhá opět dojela Adéla Boudíková z Vltava Found teamu a třetí reprezentantka Anna Sixtová.

Žlutý dres nadále poveze Vašek Sedláček s neuvěřitelným náskokem 395 bodů před Jiřím Ročárkem a dalších 30 bodů před Michalem Vankem. Dalších 45 bodů zpět je Jan Čech. Vaškovi tak v podstatě stačí dojet v pořádku na vrchol Ještědu a obhájí loňské celkové vítězství, což se zatím ještě nikomu nepodařilo. O druhé a třetí místo se ještě bude bojovat. V ženách nadále vládne Lada Lanková s náskokem 105 bodů před již dvojnásobnou šampionkou Adélou Boudíkovou. Na třetí místo se posunula loňská vítězka Kateřina Smutná, která ztrácí dalších 80 bodů. V týmech pak vede nikým neohrožovaný Silvini Madshus team s náskokem 2380 bodů před Sun Sport Teamem a třetím Ski Teamem Vysočina, který má náskok pouhých 80 bodů před týmem Kolečkové lyže Tomski.cz. Poslední dva závody seriálu se odehrají 29. září na Kristýně, kde se pojede 30 km dlouhý rovinatý závod, a finále pak čeká všechny 30. září při výjezdu na kolečkových lyžích z Janova dolu na Ještěd o délce 12 km, což je zároveň Místrovství České republiky.