Double pro Honzu Šraila a Katku Smutnou

O víkendu pokračoval seriál Efisan Skiroll Classics dvěma závody v Jeseníkách. Oba při neúčasti Stanislava Řezáče s přehledem ovládli závodníci domácího Pioneer Investments Teamu. Sobotní výjezd na Praděd (9,1 km s převýšením 640 metrů) vyhrál Jan Šrail o 7 vteřin před Lukášem Bauerem a 1 minutu a 19 vteřin před dalším týmovým kolegou Adamem Fellnerem. Mezi ženami zvítězila Katka Smutná o 47 vteřin před Katkou Berouškovou (Sport Club Plzeň) a více než 5 minut před třetí Katkou Mondlovou (Ski klub Šumava Vimperk).

V neděli čekalo závodníky ještě delší stoupání - 12,5 kilometru z Koutů nad Desnou na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Opět se brzy po startu oddělila skupinka favoritů z Pioneer Investments Teamu doplněná o Jakuba Gräfa z liberecké Dukly a pronásledovaná žlutým dresem leadera Vaška Sedláčka ze Silvini Madshus teamu a Pavlem Ondráškem a Danielem Mákou z Atlas Craft teamu. Pořadí na stupních vítězů mezi muži zůstalo stejné jako v sobotu - Šrail, Bauer a Fellner. Také mezi ženami byl průběh podobný jako na Pradědu - Katka Smutná o necelou půlminutu před plzeňskou Katkou Berouškovou a další více než 4 minuty před Annou Sixtovou a Katkou Mondlovou.

V průběžném pořadí seriálu zůstává ve žlutém dresu nadále Vašek Sedláček, který dojel v popředí všech 4 závodů a se 4 vítězstvími neohrožená Katka Smutná. V týmové soutěži vede Silvini Madshus team s 1580 body před Sun Sport Teamem a XC SPORT.CZ nordic racing teamem.

Výsledky: Praděd - muži, ženy; Dlouhé Stráně - muži, ženy

Průběžné pořadí: muži, ženy, týmy

Fotogalerie: fcb Praděd, fcb Dlouhé Stráně, fcb REA-Dlouhé Stráně