O Efisan Skiroll Classics

Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec - klasická technika - znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. Závody jsou natěsnány do víkendových bloků za cílem poznání daného regionu České republiky pod heslem "za sportem jede celá rodina" a maximálního využití lokality pro závodění bez nutnosti dalšího velkého cestování. Začínáme na Moravě ve Velkých Karlovicích, kde se pojede opravdový lauf a následovaný druhý den výjezdem na Kohůtku. Následuje víkend v Jeseníkách výjezdem na horu Praděd a následující den překrásný výjezd na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Třetí víkend strávíme v Orlických horách dvěma závody s cílem na Šerlichu. Další dostavení je v Krkonoších výjezdem na Špindlerovku ze Špindlu a stoupáním na Černou horu z Čisté.  Finálové dva závody budou v okolí Liberce, nejdříve dlouhý rovinatý závod okolo Kristýny a druhý den MČR při výjezdu z Janova Dolu na Ještěd.
 
V seriálu se závodí v kategoriích jednotlivců (muži do 50 let, muži nad 50 let a ženy) a týmů. Do celkového hodnocení se počítájí všechny závody a celkové pořadí závodníků je určeno součtem dosažených bodů z jednotlivých závodů.  Pro započtení do pořadí seriálu závodník nemusí absolvovat všechny závody. Více se dozvíte v sekcích pravidla a týmy. Každý, kdo zvládne objet všechny závody, získá titul Skiroll Master a s ním i slevu 50% na závod BoBoloppet - 90 km na běžkách.

Pro celkové vítěze v kategoriích muži do 50 let, muži nad 50 let a ženy jsou připraveny věcné ceny od partnerů. Jede se také o prize money v celkové hodnotě 30 tisíc korun. Ty si rozdělí 5 nejlepších mužů, 3 nejlepší ženy a 3 nejlepší týmy.
Budeme se na vás těšit a doufáme, že se na každém ze závodů potkáme ve velkém počtu.

 

Sponzoři seriálu