Winter Roller Ski Challenge cup - výsledky

V těžkých čase pro běžecké lyžování, kdy není nikde v Evropě téměř žádný sníh, se Silvini Madshus team rozhodl uspořádat náhradní závody na kolečkových lyžích s názvem Winter Roller Ski Challenge cup. Závod byl umístěn do Trojmezí (ČR, Německo, Polsko) u Hrádku nad Nisou kolem zatopeného lomu Kristýna. Krásné slunné počasí s teplotou plus 2°C nad nulou znamenalo suchou 5,1 km dlouhou trať vedoucí převážně po cyklostezce s několika malými a jedním větším stoupáním bez sjezdů. Ač jsme závod vymysleli na poslední chvíli dva dny před startem, tak se sešlo celkem 25 závodů chtivých sportovců. Ženy jely 3 okruhy (15,3 km) a pro muže bylo připraveno 6 okruhů o délce 30,6 km. Hned po startu se od zbytku pole oddělila dvojice závodníků z pořádajícího týmu, pozdější vítěz Jiří Pliska a těsně druhý Marek Pazderský, kteří i v poměrně silném protivětru doslova prolétli trať v čase 1:18,25 (rychlost 23,5 km/hod). Třetí pak dojel Jakub Škoda. V ženách zvítězila Karolína Preislerová ze Salomon Ski Go teamu před Kristýnou Kolínovou a Johankou Šimkovou. Všichni účastníci byli v cíli nadšeni a za organizační výbor mohu slíbit, že se sem na tuto trať určitě ještě někdy vrátíme, možná i jako jeden ze závodů Silvini Skiroll Classics 2016.

Více fotek zde: fotogalerie ze závodu