EDS Skiroll CUP měl dva tradiční závody na Pálavě

Malebná krajina v okolí Pálavy láká každý rok do této oblasti řadu turistů, milovníků vína, horolezců, ale i závodníků na kolečkových lyžích, pro které již několik let pořádá v okolí Mikulova závody Robert Kolman. V sobotu se jela zdejší tradiční časovka jednotlivců, která je v letošním roce jediným individuelním závodem v sérii závodů. Trať je rovinatá na cyklostezce vedoucí po hranicích s Rakouskem a každý jede prostě za své. Jednoznačným vítězem byl Michal Vank, který porazil Tomáše Vebera o dvě minuty, další tři pozadu byl ještě junior Matouš Jan Gaja. V ženách vyhrála Adéla Ročárková o tři minuty před Terezou Tůmovou a pouhou jednu minuty za svým mužem Jirkou Ročárkem, třetí byla juniorka Tina Miranová o dalších 10 minut zpět. Veteránskou soutěž vyhrál Maďar Lajos Mile.

V neděli pak čekalo na závodníky hodně deštivé počasí, ale také krásný okruh okolo celé Pálavy se startem v Dolních Duňajovicích, přes Věstonice do Pavlova, dále přes kopec do Mikulova se záverečným výjezdem nahoru do Klentnice, což dá poctivých 25 km. I zde jasně kraloval Michal Vank, druhý tentokráte dojel bývalý výborný závodník Jiří Ročárek se ztrátou 4 minut, další 2 minuty zpět byl třetí Tomáš Veber, který letos zatím nenašel tu perfektní formu z minulých ročníků. Ženy opět při absenci větší konkurence vyhrála Adéla Ročárková o 2 minuty před terezou Tůmovu, dalších 20 minut ztratila třetí juniorka Tina Miranová. Veterány vyhrál Maďar Imre Tagscherer před Lajosem Mile a Robinem Teplým.

týmy: 1) Šerlich 8.30 - 360 bodů / 5) Kolečkové lyže Tomski - 250 bodů

Seriál EDS Skiroll CUP má další závod naplánován 10.9. při výjezdu na Dvoračky, EDS Skiroll Classics pak pokračuje o den déle při premiérovém výjezdu z Vrchlabí na Friesovy boudy v Krkonoších.

Fotogalerie: Pálava

Výsledky: sobota - časovka 20 km / neděle - okolo Pálavy 25 km