11. ročník EDS Skiroll Classics odstartoval ve Velkých Karlovicích

O víkendu se sešla naše běžkařská špička v Javorníkách ve Velkých Karlovicích, kde se odehrálo první kolo největšího domácího seriálu na kolečkových lyžích EDS Skiroll Classics. Tato tradiční lyžařská velmi pohostiná a přátelská destinace hostila závody na kolečkových lyžích již podeváté a i díky letitým zkušenostem s pořádáním Karlovské 50, se závody více než vydařily. Celý víkend provázela pohodová sportovní atmosféra, které napomohlo i zázemí závodu u Pepiše a super parta pořadatelů kolem Romana Štvrteckého.

V sobotu se jel hlavní a již velmi tradiční závod ze Vsetína do Velkých Karlovic na 30 km proti proudu Vsetínské Bečvy, který byl letos prvním závodem EDS Skiroll Classics. Hned od startu se jelo i ve velkém horku tvrdé tempo v celém startovním poli, ze kterého se zhruba po 5 kilometrech odpoutala silná skupinka, ze které dokázal poodjet v závěru Michal Vank, který si tak připsal konečně svoje první vítězství v seriálu, který už v historii dokázal celkově vyhrát. Jako druhý dojel Franta Molva z Vysočiny před juniorem Jakubem Strouhalem. V ženách jasně vyhrála stejně jako loni Tereza Hujerová před juniorkou Gabrielou Masaříkovou a Kateřinou Sedláčkovou. V kategorii OPEN (nejednotné kolečkové lyže) byl nejrychlejší Wojciech Wojtyla.Večer po vyhlášení samozřejmě nechyběla vyhlášená hostina s tatarákem!

V neděli pak na závodníky čekal pouze Skiroll CUP z Karolínky nahoru na hranici se Slovenskem na Kohútku, což je v posledních 3 km hodně tvrdý kopec s místy až 19% rampami. Velké vedro provázelo i nedělní závod, ale všichni se s tím statečně poprali. Nejvíce sil do kopce měli junioři Jakub Augsten a Matěj Horniak, třetí pak finišoval sobotní vítěz Michal Vank. V ženách opět neměla konkurenci Terka Hujerová, druhá dojela Kačka Švancarová a třetí pak opět Kačka Sedláčková. Kategorii Open ovládl Michal Malák.

V mužské kategorii vede po prvních závodech s 230 body Michal Vank, mezi ženami oblékne příště žlutý dres Tereza Hujerová (250 b.). Juniorskou kategorii vede Matěj Horniak a Gabriela Masaříková. Veteránskou soutěž ovládá Lajos Mile z Maďarska a Veronika Floriánová, v týmové soutěži zatím vede Sun sprot team.

Seriál bude pokračovat v Jeseníkách, kde se v neděli 6.8. pojede krásný lauf na 40 km (2x 20 km) v okolí Rýmařova s názvem Rýmařov ski maraton, pro kategorii open je připraveno jedno kolo o délce 21 km.

Výsledky: sobota - VSETÍN-VELKÉ KARLOVICE - dorost - neděle - KAROLINKA-KOHŮTKA - dorost