V Krkonoších opět kraloval všem lyžařům nestárnoucí Stanislav Řezáč

O víkendu pokračoval seriál Silvini Skiroll Classics dalšími dvěma závody v Krkonoších a oba si je podmanil muž jedoucí neohroženě ve žlutém trikotu dosavadního leadera soutěže Stanislav Řezáč, který nedal ani v jednom ze závodů svým mladším kolegům šanci a zvítězil vždy stylem start - cíl. Krakonoš se nad závodníky oproti předchozím ročníkům slitoval a zařídil tentokráte na celý víkend krásné počasí, které přilákalo hodně závodníků i závodnic.

Sedmý díl seriálu se jel v sobotu na zcela nové trati z Čisté u Vrchlabí přes Černý Důl na Hofmanovy boudy a dále po sáňkařské cestě prudce nahoru směrem na Černou horu, kde byl po 12 kilometrech u Zinneckerových bud vytoužený cíl. Nejrychleji vyjel kopec s převýšením 650 metrů Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus teamu před druhým Danem Mákou z Atlas Craft teamu a soupaží jedoucím týmovým kolegou třetím Jiřím Ročárkem, kterého v závěru notně stahoval Pavel Ondrášek. V ženách se hned od startu ujala vedení reprezentantka Katka Beroušková ze Sport klubu Plzeň a svým vítězstvím potvrdila formu, kterou si dovezla z vysokohorského soustředění v Livignu. Druhá za ní dojela průběžně vedoucí závodnice seriálu Adéla Boudíková z Atlas Craft teamu před třetí mladičkou Aničkou Sixtovou ze Skiklubu Jablonec. Nový závod si všichni pochvalovali, zpestřením byl mírný sjezd s ostrou zatáčkou doleva u Hofmanových bud, kde nebyla nouze o horké chvilky, ale nakonec to všichni zvládli na jedničku a obešlo se to bez pomoci záchranářů z Horské služby.

V neděli pak čekal na závodníky již tradiční výjezd ze Špindlerova Mlýnu od přehrady Labská nahoru na Špindlerovku. Slunečno přilákalo na strart i reprezentaci a tak měl závod i svoji velkou kvalitu. V dolních pasážích trati při průjezdu městem až na Dívčí lávky se vepředu držela skupina favoritou pohromadě, ale od Medvědího kolena už jel svůj sólo závod opět Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus teamu, který nahoru dojel v rekordu trati 35 minut a 47 vteřin. Za ním se odehrával ostrý souboj, který pro sebe uzmul stejně jako v sobotu Dan Máka, který v záveřečných serpentinách udolal svého týmového kolegu z Atlas Craft teamu Jiřího Ročárka. Na reprezentanta Jakuba Gräfa nakonec zbyla jen čtvrtá příčka. V ženách si tentokrát pro vítězství hravě dojela reprezentantka Sandra Schützová z Jilemnice, která tak vyhrála již svůj druhý závod seriálu a mohla si pak pochutnat na vítězné vánočce. O druhé místo pak svedla krásný souboj Katka Beroušková ze Skiklubu Plzeň s Adélou Boudíkovou z Atlas Craft teamu, který pro sebe nakonec poměrně jednoznačně na posledním kilometru uzmula sobotní vítězka. Jako doplněk se jel i závod bruslením, který vyhrál Petr Plecháč z Jilemnice před Davidem Šrůtkem a Vítkem Černým.

Žlutý dres tedy nadále poveze Stanislav Řezáč s náskokem 330 bodů před Danem Mákou a dalších 305 bodů (635) ztrácí Jiří Ročárek. Před závěrečnými dvěma závody je zatím čtvrtý Vašek Sedláček o pouhých 5 bodů a dá se zde očekávat ještě velký souboj o pódium. V ženách vládne loňská vítězka Adéla Boudíková s náskokem 350 bodů před Jadwigou Grynkiewicz a dalších 130 bodů (480) před Klárou Moravcovou, která bude určitě ještě chtít zaútočit na druhé místo. V týmech pak vede na letní soutěž dobře připravený Atlas Craft team s náskokem 1.060 bodů před pořádajícím Silvini Madshus teamem a o dalších 1.305 bodů (2.365) třetím týmem Nabiegowkach z Polska. Poslední dva závody seriálu se odehrají 24. září na Kristýně, kde se pojede 30 km dlouhý rovinatý závod a finále pak čeká všechny 25. září při MČR výjezdu na kolečkových lyžích na Ještěd z Janova dolu o délce 12 km.