V Krkonoších kraloval Stanislav Řezáč

O víkendu pokračoval seriál Efisan Skiroll Classics dalšími dvěma závody v Krkonoších a oba si podmanili závodníci Silvini Madshus teamu. V kategorii mužů kraloval nestárnoucí Stanislav Řezáč, který nedal ani v jednom ze závodů svým mladším kolegům šanci a vždy si osamocen dojel pro vítězství.

Krakonoš tentokrát poslal přívětivé počasí pro závodníky pouze v sobotu na Černou horu, kam se jel sedmý závod seriálu z Čisté u Vrchlabí přes Černý Důl na Hofmanovy boudy a dále prudce nahoru směrem na Černou horu. Zde byl po 12 kilometrech cíl u Zinneckerových bud. Nejrychleji vyjel kopec s převýšením 650 metrů Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus teamu o necelou minutu před týmovým kolegou a lídrem seriálu Vaškem Sedláčkem. Na třetím místě, tři minuty za Řezáčem, pak dojel junior Tomáš Lukeš z ČKS Ski Jilemnice. V ženách se hned od startu ujala vedení Lada Lanková ze Silvini Madshus teamu jedoucí při neúčasti Kateřiny Smutné ve žlutém dresu vedoucí závodnice. Druhá za ní dojela Tereza Tůmová ze Sun Sport Teamu a třetí další závodnice Silvini Madshus teamu Šárka Vojtková.

V neděli pak čekal na závodníky již tradiční výjezd ze Špindlerova Mlýna od přehrady Labská na Špindlerovku. Takřka celý deštivý závod se skupinka favoritů držela pohromadě a teprve krátce před cílem se odpoutal Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus teamu, který zaostal za svým loňským rekordem více než o 4 minuty. Druhý, 8 vteřin za Řezáčem, dojel stejně jako v sobotu Vašek Sedláček. Na třetím místě dojel s odstupem dalších 5 vteřin Filip Schütz z ČKS Ski Jilemnice. V ženách si tentokrát stupně vítězů rozdělily reprezentantky. Pro vítězství si přesvědčivě dojela Karolína Grohová před druhou Kateřinou Janatovou a třetí Zuzanou Staňkovou. Jako doplněk se jel i závod bruslením, který vyhrál Vít Černý z VSK FEL Praha před Martinem Machem a Petrem Plátem.

Žlutý dres nadále poveze Vašek Sedláček s náskokem 90 bodů před Stanislavem Řezáčem a dalších 235 bodů před Danielem Mákou. V ženách vládne loňská vítězka Kateřina Smutná s náskokem 270 bodů před Ladou Lankovou. Na třetí místo se posunula Tereza Tůmová. V týmech pak vede nikým neohrožovaný Silvinis Madshus team s náskokem 3000 bodů před Sun Sport Teamem a třetím Ski Teamem Vysočina. Poslední dva závody seriálu se odehrají 30. září na Kristýně, kde se pojede 30 km dlouhý rovinatý závod a finále pak čeká všechny 1. října při výjezdu na kolečkových lyžích z Janova dolu na Ještěd o délce 12 km.