Silvini Skiroll (c)up Ještěd - závěrečná zpráva

Poslední neděli v září se uskutečnil druhý ročník závodu na kolečkových lyžích a na in-linech s holemi nazvaný Silvini Skiroll (c)up Ještěd s podtitulem Výjezd do nebe, který byl zároveň Mistrovstvím České republiky v běhu na kolečkových lyžích do vrchu. Na trasu dlouhou 12 km s převýšením 600 metrů se z Janova Dolu přes Rozstání, Hrodky, Výpřež a Ještědku nahoru na Ještěd vydalo celkem 143 závodníků a závodnic. Krásné počasí, pohodová atmosféra, účast našich nejlepších reprezentantů (Bauer, Jakš, Řezáč, Nováková), přítomnost televizních kamer a novinářů, velký počet diváků, to vše společně dalo  závodu potřebné grády a i díky tomu se povedlo uspořádat akci u nás zatím nevídanou. Ostatně na reportáž České televize se může podívat zde: ČT4 Sport nebo na krásné fotografie z celého závodu zde: foto EM/REPORTER Pavel Duchoslav.

Vítězem hlavního závodu - klasika, se stal Martin Jakš z Dukly Liberec v čase 41:17 před druhým Lukášem Bauerem také z Dukly Liberec a třetím Stanislavem Řezáčem ze Silvini Madshus teamu. V ženách pak byla nejrychleji nahoře Petra Nováková ze LK Slovan Karlovy Vary v čase 48:52 před druhou Kateřinou Smutnou ze Silvini Madshus teamu závodící za Rakousko a třetí Klárou Moravcovou ze Ski Klubu Jablonec nad Nisou. V bruslení pak vyhrál Martin Hušek ze Ski klubu Jablenec nad Nisou v čase 43:01. V doplňkové kategorii in-line s holemi vyhrál v nejrychlejším čase dne a zároveň v rekordu trati 40:51 Petr Vanc ze Salomon Nordic teamu, v ženách pak Zuzana Kocumová také ze Salomon Nordic teamu v čase 46:03. Rychlostní prémii v Hrodkách dotovanou kavárnou Small Change Coffee vyhrál Martin Jakš z Dukly Liberec a Kateřina Smutná ze Silvini Madshus teamu. Na celkové výsledky se můžete podívat zde: Výsledková listina Ještěd Tento závod byl zároveň součástí nově vzniklého seriálu na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics 2014, který se skládal z výjezdu na Praděd v Jeseníkách, na Šerlich v Orlických horách, na Špindlerovku v Krkonoších a právě výjezdu na Ještěd. Celkově nejrychlejším byl Adam Felner z Fénix Ski team Jeseník v čase 2:31.50, v ženách pak pohár opanovala Katka Smutná ze Silvini Madshus teamu v součtu časů 2:41,25. Výsledky poháru naleznete zde: Silvini Skiroll Classics 2014 - konečné pořadí.pdf

Závěrem bych chtěl poděkovat zejména SLČR (Svaz lyžařů České republiky), všem našim sponzorům a partnerům za pomoc se zajištěním závodu, ať už finančně, či materiálově, dále pak všem organizátorům, kteří se na přípravě závodu a vyřízení všech potřebných povolení podíleli už od června a poslední dvě noci ani nespali, aby se to všechno stihlo, v neposlední řadě pak zhruba 20 dobrovolníkům, kteří nám pomáhali na místě a celý den mrzli podél trati. Díky, bez vás všech, zde mezi řádky zmíněných, by to nešlo! Doufáme, že se vám závod líbil a příští rok zase přijedete, my slibujeme, že vychytáme poslední mouchy a závod bude dokonalý po všech stránkách i s pořádným kotlem diváků v závěrečných metrech. Skol poslední neděli v září.