Šerlich si podmanili Smutná a Řezáč

Další pokračování seriálu Efisan Skiroll Classics se o víkendu uskutečnilo v Orlických horách, kde se odehrály dva výjezdy na sedlo Šerlich do výšky 1025 metrů. Závody přinesly opět zajmavou podívanou a nebývale silnou konkurenci. Nejúspěšnějšími závodníky se stali Stanislav Řezáč a Kateřina Smutná, kteří přesvědčivě vyhráli oba závody.

V sobotu odpoledne čekal na závodníky deset kilometrů dlouhý výjezd z Orlického Záhoří s převýšením 330 metrů. Na startu se za takřka ideálního počasí sešla konkurence našich nejlepších laufařský týmů i velká řada amatérů a sportovních nadšenců včetně mladých biatlonových talentů. Krátce po startu zlomil hlavní favorit Stanislav Řezáč hůlku a tak bylo o drama postaráno. Do hlavní skupiny se dotáhl těsně před prémií, kterou pro sebe nakonec přeci jenom získal a poté si to rozdal s Petrem Novákem. Ten mu srdnatě vzdoroval až do závěru, kde přeci jenom zúročil své zkušenosti déle závodící Řezáč a opět vyhrál. Na stupních vítězů ho na třetím místě doplnil týmový kolega Václav Sedláček jedoucí ve žlutém dresu vedoucího závodníka. V ženské kategorii zvítězila s velkým náskokem vítězka Vasaloppetu Kateřina Smutná před Sandrou Schützovou, třetí pak dojela Klára Moravcová.

Nedělní závod pak přivedl závodníky do Skuhrova nad Bělou, odkud v 10:00 startoval 18 km dlouhý výjezd přes Deštné z druhé strany na vrchol Šerlichu. Počasí bylo oproti loňsku mnohem více příznivé a celý závod se odehrával v ideálních podmínkách. Na trati se utvořilo několik silných skupinek jako Řezáč, Novák, Ročárek, nebo Máka, Čech, Sedláček a Ondrášek. Před Deštným se vedení ujal Standa Řezáč, který náskok na Petra Nováka postupně navyšoval až do cíle. Za nimi se ze skupiny pronásledovatelů odpoutal s velkou chutí jedoucí Jirka Ročárek, který si dojel pro premiérové třetí místo. Ženskou kategorii opět jednoznačně ovládla naše Kateřina Smutná před Sandrou Schützovou, která tentokráte Kláru Moravcovou porazila až v cílovém spurtu.

V celkovém pořadí si upevnil vedení Vašek Sedláček s 910 body před Standou Řezáčem, který má 780 bodů a průběžně třetím Danielem Mákou s 645 body. V ženách nedostižně vládne Kateřina Smutná s 1200 body, když má na druhou Ladu Lankovou náskok 620 bodů. Na třetím místě je Kateřina Beroušková s 360 body.

Seriál Efisan Skiroll Classics 2017 bude pokračovat 9. a 10. září v Krkonoších, výjezdy na Černou Horu a Špindlerovku.